Elcsípte Norvégia a csoport második helyét

2010. december 15. 20:14 © handball.hu

Elérkeztünk a II. középdöntő-csoport utolsó találkozójához, ahol Norvégiának pontot kellett szereznie az elődöntőbe jutáshoz, vagy kevesebb, mint hét góllal kikapni Hollandiától. Erről szó sem lehetett, toronymagasan nyert a címvédő.

IX. Nőikézilabda-Eb, II. középdöntő-csoport, 3. forduló
Hollandia
13 (9)
Norvégia
35 (18)
Lillehammer, Håkons Hall, 5850 néző
Játékvezetők: Valerija Guszeva, Sztella Vartanjan (oroszok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc

A norvégok a beállóra kihegyezett játékkal kezdtek, Frafjord pedig rendesen tette a dolgát. Hollandia az első tíz percben egyetlen gólig jutott, és Groener időkérése után sem tűnt sokkal biztatóbbnak a helyzet (14. perc: 1-8). A norvég lerohanások most is kiválóan működtek, és a hollandok időnkénti válaszai csak sebtapasznak voltak jók (23. perc: 6-14). Abbingh és társai szó szerint csak futkostak az eredmény után, és 9-18-as állásnál mentek az öltözőbe pihenni.

A vendéglátó igazán szépen akart búcsúzni a hazai publikumtól, rendesen meghálálva az eddigi biztatást. A következő tizenöt percet 2-8-ra hozták, és egy percre sem pihentek. Szegény hollandok körülbelül annyira vergődtek a norvég hálóban, amennyire azt mi is tettük. A következő Európa-bajnokság házigazdája egészen biztosan nem ilyen finisre számított. Løke egyszerűen megállíthatatlan volt, mint ahogyan a társai is (52. perc: 12-32). A hátralévő időt figyelembe véve a mérkőzés állása lassan az Eb legnagyobb különbségű eredményét kezdte sejtetni. A végjátékban a fiatal Oftedal és a betegségből visszatért Stange is hozzá tudott még tenni csapata teljesítményéhez, így alakult ki a 13-35-ös végeredmény.

A mérkőzés legjobbja: Lois Abbingh (Hollandia); Heidi Løke (Norvégia)