Lillehammerben velünk kezdődött az Eb

2010. december 7. 17:52 © handball.hu

Negyed hétkor Magyarország megkezdte menetelését az idei Európa-bajnokságon. Csapatunk a lillehammeri helyszín nyitómérkőzésén Szlovéniával mérte össze erejét, és végig vezetve nyert kilenccel.

IX. Nőikézilabda-Eb, D-csoport, 1. forduló
28 (16)
Szlovénia
19 (10)
Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall, 4300 néző
Játékvezetők: Valerija Guszeva, Sztella Vartanjan (oroszok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 4 perc

Ellenfelünk repülőgépe késéssel érkezett, hétfőn este tíz órakor foglalták el a szállodát, ezért a lillehammeri csarnokban még nem volt módjuk edzeni, míg Mátéfi Eszter szövetségi kapitány a mieinknek már két tréninget is vezényelt.

Az előzetes híreknek megfelelően valóban csak lézengenek az emberek a lelátókon, így hivatalból már katonákat és diákokat ültettek a nézőtérre.

Az új szabályoknak megfelelően a szövetségi kapitányoknak már nem kell kimaradókat megnevezniük a találkozókra.

A szlovénok 5-1-es védekezéssel kezdtek ellenünk, de a mi falunkkal szemben a túloldalon tehetetlenek voltak. Pálinger és a védelmünk jól dolgozott össze, ennek is volt köszönhető, hogy a hetedik percig nem tudta az ellenfél bevenni a kapunkat. Az első négy gólunkból Szucsánszki hármat szerzett, de a támadásaink sokszor akadoztak. A két csapat között főként sebességkülönbség volt ekkor, amit a magyarok annyira tudtak érvényesíteni, hogy a 15. percben már 8-3-ra vezettek. Zrnec a büntetőharcokban jó ideig nyerésre állt a hálóőreinkkel szemben, de aztán Pálinger megállította a menetelését. Az orosz bírópáros egyébként is jó aránnyal alkalmazta ezt az ítéletet.

11-5-nél Rimanic megpróbált lelket önteni csapatába, de hát gólok nélkül nem lehet mire menni egyik ellenféllel szemben sem. Bulath még az arcára mért ütés közben is betalált, és az elején pechesen elsült lövések után Kovacsicz is serénykedett. A védelmünknek viszont megtalálta Szlovénia a gyengébb pontját, ami jelen esetben a balszélt jelentette, Irmanék sorozatban erre hegyezték ki és váltották itt gólra akcióikat (27. perc: 15-9). Szucsánszki kiállításával a játékrész szinte komplett hátralévő részét öt mezőnyjátékosra kellett volna építeni, de aztán Szabó is a kispadra kényszerült. Félidőben: 16-10.

A jó formában lévő Pálingert a szünet után sem cserélte le a szövetségi kapitányunk. Groséknak megint vagy öt perc kellett, míg megtalálták a kapuján a rést, de ezután elkapták a fonalat, és a középső területre irányított lerohanásokkal soroztak meg minket. Oven lassan csapata legeredményesebb játékosa lett, és ez a jól alakult periódus vérszemet adott nekik. A különbség már négyre is olvadt (20-16), a mieinknek pedig észnél kellett lenni, hogy megnyugtató távolságban tartsák a riválist. Ez pedig sikerült is, és a végére egyre inkább elfáradó szlovénokon már könnyebben lehetett fogást találni. Végeredmény: 28-19.

A mérkőzés legjobbjai: Szucsánszki Zita (Magyarország); Tamara Mavsar (Szlovénia)