Jóval nagyobb falat volt Ukrajna

2010. november 28. 12:30 © handball.hu

A Telenor Kupa első mérkőzésén a magyar válogatott tizennégy gólos győzelmet aratott Tunézia felett. A második játéknapon Ukrajna várt lányainkra, aki az első félidőt keményen megnyomta, de a végére érvényesült papírforma.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

A második megmérettetésen a kisebb sérüléssel bajlódó Bódi Bernadett, valamint Herr Orsolya a magyar csapat kimaradói.

A tegnapi, tunéziaiak elleni mérkőzéshez képest a válogatottunk a szélsőgólok helyett átlövésekben jeleskedett már az elején. Az ukránoknál a magyar játékosokat igen jól ismerő békéscsabai Nyikolajenko vállalta magára a vezérszerepet, majd Manaharova és Simkutye találataival egyenlített a nyolcadik percben (4-4). Manaharova újbóli góljával már a keleti szomszédunknál volt az előny, Pidpalova hetesével pedig már 4-6-ra módosult az állás a 3-1 után. Pidpalova második büntetőjénél szerencsére észnél volt Pálinger. A ki-kilépősen megnyitott védelmünk egyáltalán nem működött, az eközben ejtett peches technikai hibáink miatt pedig még az emberhátránnyal is harcolhattunk. A másik oldalon a felállt fal is borsot tört az orrunk alá, így a 15. percben, 5-8-nál Mátéfi Eszter kikérte idejét.

Pálinger továbbra is képben volt, a támadójátékunk viszont akadozott. A 18. percben Szucsánszki jött be irányítani, de a meccs elején még működő átlövés-gólokból most nagy volt a hiány (23. perc: 7-11). A játékrész végéhez közeledve egyre inkább egyértelművé vált, hogy nem is a kapott gólok számával, hanem a kevés lőtt találattal van a magyar válogatottnak a fő baja. Szucsánszki biztos kézzel értékesítette a büntetőinket, ebbe lehetett kapaszkodni, és lassacskán már az egy gólra zárkózásért való támadás ideje is eljött. Bulath belőtte a helyzetet, ám mire 12-13-nál örülhettünk volna, az ellenfél is betalált. Félidőben: 12-14.

Harminc perc után Triffa vette át Pálinger helyét, és Sopronyi pozícióváltása után Kovacsicz is kiszállhatott pihenni. Az emberelőnyös helyzetben szinte a félpálya feléig megnyitottuk és előre toltuk a védelmünket, de a páros kapcsolatokkal gondok voltak. Ábrahám, majd Temes és Vincze is pályára lépett, Sopronyi újabb góljával pedig végre a 42. percre már vezettünk (20-19). Sopronyi teljesítményére lassan a szárnyalás sem volt eléggé kifejező, a régi és az új posztján is meg-megvillant (48. perc: 25-22). Az ukránok a szituáció váltását, miszerint nekik kellett zárkózni, egyre idegesebben viselték, de ez a támadójátékukra nem volt negatív hatással (50. perc: 25-24). Kovacsics Anikó a beállása után gyorsan három gólt szerzett, miközben az ellenfél már szinte helyzetenként cserélgette kapusait (53. perc: 27-24). Szövetségi kapitányunk az időkérésnél nyugalomra intette a lányokat, és az előny megtartására. Triffa és társai, köztük a végén két szép ziccergólt szerző Vincze mindent meg is tettek a feladat tejesítése érdekében. A magyar válogatott végül 30-27-es győzelmet aratott, és nyerte meg újra a Telenor Kupát.

Ukrajna végső helyezése a holnapi, Tunézia elleni mérkőzés eredményétől függ.

Görbicz Anita ujjsérülésének pontos diagnózisát a hétfői röntgenvizsgálat állapítja meg.