Tavaly és idén is könnyű ellenfelek voltak

2010. november 27. 12:30 © handball.hu

A 2009-es kínai világbajnokság csoportkörében könnyedén lépett túl a magyar válogatott a tunéziaiakon. Idén, a Telenor Kupa keretében egyetlen félidő alatt sikerült behozhatatlan előnyt kiharcolni ellenük, és simán nyerni.

Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 8 perc

A mai napon Bódi Bernadett és Triffa Ágnes volt a válogatottunk két kimaradója.

A magyar csapat nagyon gyorsan felismerte ellenfele sebezhető pontját, így az első támadásainak zömét a jobbszélre helyezte, azokat is leindításokból (7. perc: 5-2). Ezután Vértentől láthattunk két gyors lerohanást, 7-2-nél pedig a tunéziai kapitány időt kért. Kovacsicz Mónika az első tíz gólunkból ötöt tudhatott magáénak, és Chebbah és Elghaoui találataival tartotta csak valamennyire magát az afrikai gárda (15. perc: 10-6). Pálinger pontos indításaira a továbbiakban is lehetett számítani, a kérdés csak az volt, mikor, éppen melyik oldalra passzoljon, Kovacsicznak vagy Vértennek (18. perc: 13-6). Tunézia több mindennel próbálkozott, hogy gátat vessen a hazai góláradatnak, megnyitotta a védelmét, heteseket harcolt ki és értékesített, ám a helyzete nem sokat javult (22. perc: 17-8). Szamoránsky Piroska szabálytalan védekezésért a huszonötödik percben már a második kétperces büntetését kapta, de az emellett számunkra megítélt hétméterest Pálinger kifogta. A 27. percben Ábrahámot küldte pályára Mátéfi Eszter, akinek a nyitott védelemben kellett szerepet vállalnia. Másfél perccel a szünet előtt már tízzel ment csapatunk (20-10), és ebből kilenc maradt a félidőre (21-12).

A térfélcsere után Herr állt a kapunkba, és Szekeres is játékba került. Ábrahám nemsokára megszerezte első válogatottbeli gólját, és Szucsánszki is egyre jobban belelendült. Az ellenfélnek bevált a kapuscsere, aki így a neki az első játékrészben annyira hiányzó ziccer-hárításokból is be tudott mutatni néhányat. Sopronyi Anett, majd Temes is lehetőséget kapott, Szucsánszki pedig nagyszerűen játszotta zavaróban is. 28-18-nál Vincze váltotta Vértent, miközben a másik szélen, Kovacsicz helyén már Sopronyi kézilabdázott. A trénereink szépen mindenkit játékba pörgettek, sokféle formációban tesztelgetve a lányokat, az előnyt ennek ellenére tartani tudta a csapat (51. perc: 31-20). A tunéziaiak találatai már nem csak három személyre osztódtak el, mint az első harminc percben, ezért sem nőtt olyan nagy mértékben a hátrányuk, mint akkor (57. perc: 34-22). Bár az utolsó perceket egyre fáradtabban hajtották végig Chebbah-ék, egy könnyű teszt-ellenfélnek megfeleltek. Végeredmény: 36-22.