Dánok nélkül folytatódik a BL

2010. november 21. 15:02 © handball.hu

A Bajnokok Ligája utolsó továbbjutója a Dinamo lett, miután a Viborg csak hét góllal verte az oroszokat. A Budućnost hibátlan maradt, a Randers egy góllal kikapott, így a dán csapatok kiestek. A BL-címvédő és a Toulon a KEK-be került.

Bajnokok Ligája, csoportkör, A-csoport, 6. forduló

Viborg HK - HK Dinamo Volgográd 36-29 (14-17)
Viborg, Stadionhal
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok)

ŽRK Budućnost T-Mobile - IK Sävehof 33-26 (16-14)

4.IK Sävehof IK Sävehof6006163-212-490 pont

*A Budućnost és a Volgográd jutott a legjobb nyolc közé, a Viborg pedig a KEK-be került.

Bajnokok Ligája, csoportkör, C-csoport, 6. forduló

CS Oltchim Rm. Vâlcea - Larvik HK 33-28 (18-13)
Ramnicu Valcea, Traian Sportcsarnok
Játékvezetők: Peter Brunovsky, Vladimir Canda (szlovákok)

Karl-Erik Bøhm, a Larvik HK vezetőedzője már a hét közepén eldöntötte és a klub honlapján nyilvánosságra is hozta, hogy a BL-csoportkör utolsó, valceai meccsén nem fognak szerepelni néhányan a kezdőcsapatból, mivel pihentetni szeretnék a játékosokat, kisebb sérülések, egyetemi tanulmányok, a túlterhelés elkerülése miatt, vagy csak azért, hogy a fiatalok is szerepet kaphassanak. Így már el sem utazott Romániába Gro Hammerseng, Tonje Larsen, Kari-Mette Johansen és Cecilie Leganger.

Azonban egy kis hiba csúszott a gépezetbe, amikor a szombati utazás során, az amsterdami Schiphol reptéri átszállásnál Linn-Kristin Riegelhuthot kirabolták, így útlevél nélkül maradt (a játékostól pénzt is loptak - írja a www.tv2sporten.no).

"Linn-Kristin nem tudja mi történt, csak annyit vett észre, hogy eltűnt az útlevele és a pénze a táskájából. Megpróbáltunk új útlevelet beszerezni neki a külügyminisztériumon keresztül, de mivel szombat van, semmit nem sikerült intézni. Ha most egy elődöntőről lenne szó, akkor felhívtuk volna magát a külügyminisztert, Jonas Gahr Støre-t.

Ettől eltekintve még mindig a győzelemért fogunk játszani, hisz olyan játékosaink vannak, mint Nora Mørk, Linn-Jørum Sulland, Heidi Løke vagy Tine Rustad Kristiansen, a kapuban pedig Lene Rantala végre megmutathatja magát, miután Leganger érkezésével kevesebb játéklehetőséget kapott mostanában."- nyilatkozta a larviki csapatvezető, Bruun Hansen, a www.aftensposten.no-nak.

(A norvég állampolgárok nem rendelkeznek személyi igazolvánnyal, így hiába EU-tagország Románia, Riegelhuth semmikép sem tudott beutazni.)

Ezzel szemben a román Oltchim csapatának edzője, Kovács Péter is úgy határozott, hogy beveti a cseréket tekintettel a közelgő decemberi Eb-re -írja a www.prosport.ro.

A híresztelésekkel ellentétben a román csapat a legjobb kezdősorával állt fel a norvég bajnok ellen. Ungureanu, Elisei, Neagu, Meirosu, Bese, Stanca, Maier-Farcau volt a kezdőcsapat, míg a norvégok összesen tíz játékossal jelentek meg, közöttük Lene Rantala kapussal. A félidő a balkezesek góljaival indult, Mörk az egyik, míg Vizitiu a másik oldalon talált be, és a kapusok is bemutatkoztak néhány védéssel. Az Oltchim elhúzott 4-1-re, majd 6-4-re is, Stanca, Elisei, Farcau és Meirosu góljaival a félidő első 10 percében. Ezek után egyenlített a norvég csapat, 7-7, majd 8-8 is volt az állás. Ungureanu két bünetőt is megfogott a félidő első felében. A larvikiak megpróbáltak Sulland átlövéseivel és Löke beállós játékával közel maradni, ami néha sikerült is. De a védelembe hiba csúszott, Stancát rendre nem tudták tartani, aki öt gólt lőtt addig, és heteseket is kiharcolt. A játékvezetők sem tétlenkedtek, hisz több sárgalapot és kétperces büntetőt is kiosztottak mindkét csapatnak az első félidőben, így Heidi Löke és Szűcs Gabriella mindjárt kettőt is összegyűjtött ezekből. A félidő végére Geiger, Tolnai és Manea is szerepet kapott a hazaiaknál, utóbbi gólt is lőtt. Félidei eredmény: 18-13.

A mérkőzés második félidejét a vendégek kezdték jobban, Sulland büntetőből, majd Breistøl és Løke lőttek gólokat és felzárkóztak egy találatra, 19-18 volt ekkor az állás. Ezután a román csapat elhúzott négy góllal, lerohanásból és átlövésekből, amelyek Neagu, Vizitiu, Elisei és Nechita nevéhez fűződnek, 24-20. Ezek után felváltva estek a találatok, a Vâlcea tartotta két-háromgólos előnyét. A 46. percben újra felzárkóztak a norvégok, amikor Thea Mørk első BL-találatát jegyezhettük, ikertestvére passzából, 25-24. A Vâlceánál Özel irányított, Tolnai védte a kaput és Stanca is pihent, amikor Manea kapott szerepet.

A mérkőzés 50. percében újra három lett az Oltchim előnye, Elisei találatának tapsolt a közönség, 27-24. Emberhátrányba került ismét a Larvik, Breivang szállt ki, és Rantala nem tudta védeni Ardean hetesét, 28-25. Ungureanu visszaállt és újra védéseket mutatott be. A norvég csapat labdákat veszített, hiába űzte-hajtotta őket Rantala. Neagu és Vizitiu átlövésekből volt eredményes, már öt góllal ment az Oltchim, 30-25. A meccs utolsó öt percében újabb emberelőnybe került az Oltchim és biztossá vált, hogy a Larvik elszenvedte első vereségét a BL-ben. Végeredmény: 33-28.