Hazai pályán bukta pontjait a DVSC

2010. november 7. 16:00 © handball.hu

A DVSC csapata a BL B-csoportjának sereghajtójaként ma a jelenleg a tabella második helyén álló Lipcse együttesét fogadta. A cívisvárosiak végig futottak az eredmény után, és a végén egygólos vereséget szenvedtek.

Bajnokok Ligája, csoportkör, B-csoport, 4. forduló
DVSC-KORVEX
19 (8)
HC Leipzig
20 (11)
Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok
Játékvezetők: Jure Cvetko, Brstin Kavalar (szlovénok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

Bár a Debrecen védekezésével nem voltak nagy gondok, a lövési kísérletein mintha átok ült volna: az első hazai találatot Bognár szerezte a nyolcadik percben (1-3). Az ellenfelet már viszonylag korán kezdték el a játékvezetők kétperces emberhátrányokkal sújtani, a Lokinak így lehetősége nyílt a hátránya ledolgozására. A 14. percben 4-4-nél volt újra egál az állás, de ezután megint csak a lipcseiek percei következtek. Triffára nem lehetett panasz, de a kidolgozatlan, elkapkodott helyzetekre igen (22. perc: 6-7). Ulbrichtot és Lyksborgot nem tudták tartani a debreceniek, ők ketten nyolcat írtak csapatuk első tíz góljából (56. perc: 7-10). A félidőre is maradt a háromgólos vendég-előny (8-11).

Mire a fordulás után belemelegedtek volna a játékba a csapatok, őrületes perpatvar keveredett a zsűriasztalnál, ami miatt perceken keresztül állt a meccs, ráadásul a döntés is a házigazdán csapódott le negatívan (36. perc: 9-13). Lassan felébredtek azonban Sopronyiék, és a következő szakaszban egy 4-1-es sorozattal feljöttek ellenfelükre. Az egyenlítő találatért rendesen megharcolt a DVSC (14-14), de Kudlacz két válasza gyorsan jött (47. perc: 14-16). Bulath sokadik kísérlete végre gólt ért, és 17-18-nál megint egyenlítési lehetősége volt a Lokinak, Kiss ekkor még hetest is hárított. Pont, amikor nagyon szükség lett volna rá, Csáki egy szerencsétlen szituációban bokasérülést szenvedett (ami később nem bizonyult komolynak, így vissza tudott még állni).

Ám Bognár megint jókor volt jó helyen, és így hat perccel a vége előtt újra nyílt lett minden (18-18). Sopronyi hetesét Schülke kifogta, de a magyar kapuban Kiss is rendre állta a sarat. A mezőnyben újra a legrosszabbkor jöttek elő a legelemibb hibák. A lépéselőnyt tartották a németek, és a már durva keménységű védekezésüket a bírók szó nélkül hagyták. Az utolsó perc elején Bulath egy nagyon rossz passza miatt a támadást lefülelte az ellenfél, Heine Jensen időkérése után a csapata akciója pedig kimaradt. Sajnos az utolsó helyzetet Csáki kihagyta, így egy góllal a Lipcse nyert. Végeredmény: 19-20.