Francia siker Randersben

2010. október 23. 15:07 © handball.hu

Szombaton a Győr ljubljanai vendégjátékán kívül három mérkőzést játszottak a BL csoportkörének 3. fordulójában. A C-kvartettben a Randers vendége a Toulon, Larviké pedig a Valcea volt. A Debrecen négyeséből a Hypo Lipcsébe látogatott.

Randers, Elro Arena, 1390 néző
Játékvezetők: Anatoliy Novikov, Ruslan Perepilitsy (ukránok)

Larvik, Arena Larvik, 2851 néző
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 12 perc
A norvég bajnok a tavalyi BL-döntős román Oltchim Rm. Vâlcea gárdáját fogadta a Larvik Arenában, ahol rekord nézőszámot jegyeztek: 2815 ember szurkolt a helyi csapatnak.

A Larvik Gro Hammerseng nélkül lépett pályára, aki a pénteki edzésen rosszul lépett és meghúzódott a bokaszalagja. Az orvosi stáb nem akart kockáztatni, így nem léphetett pályára a szezon egyik legfontosabb meccsén. Őt a fiatal Tine Stange helyettesítette, aki egy sérülés után visszatérve nagy kedvvel játszott. A meccs elején az ő átlövésgóljaival és Tonje Larsen bombáival vezetett a Larvik, igaz, Heidi Løke sem tétlenkedett: heteseket harcolt ki és gólokat szerzett. A másik oldalon Ungureanu hetest fogott, és Ardean Elisei, Özel valamint Stanca voltak többször is eredményesek. Öt góllal is vezetett a Larvik, de egy jó hajrának köszönhetően felzárkózott a román csapat és megfordította a meccset, főleg Fiera es Geiger beállásának köszönhetően, akik első BL-meccsüket játszották ebben a szezonban (ez Szűcs Gabriella és Patricia Vizitiu kimaradását eredményezte). Félidő: 17-18.

A második félidő teljesen más képet mutatott. Három perc játékidő után már 20-18-ra vezetett a Larvik és innen nem is engedte ki kezéből a vezetést. Főleg Nora Mørk lerohanásai és hetesgóljai mentek élményszámba, de mindenki hozzátett a norvég csapatból a sikerhez, akit az edző pályára küldött. Kiemelendő Cecilie Leganger kapuban nyújtott teljesítménye, akinek nagyban köszönhető, hogy ekkora különbség alakult ki a második félidő közepén. Hétgólos különbségnél kissé kiengedtek az északiak, és ez arra volt elég, hogy a román csapat ledolgozzon valamicskét a nagy hátrányból, így a végeredmény 34-31 lett.

Karl-Erik Bøhn így nyilatkozott a mérkőzés után a klub honlapján:

„Az Oltchim kiszámíthatatlan csapat, nagyon jó játékosanyaggal, és megállíthatatlanokká válnak, ha elkapják a fonalat, ezt észrevehettük az első félidő végén. Nem engedhettük el őket úgy, ahogy tettük azt az első félidőben, és ezért azt mondtam a lányoknak az öltözőben, hogy mindenki jobban koncentráljon a saját feladatára. Örömmel láttam, hogy komolyan vették, amit mondtam.

Nincsenek kétségeim a továbbjutásunkat illetően, de ugyanakkor fontos az is, hogy a csoport első helyén végezzünk. Hogyha legyőzzük a Randerst idegenben, akkor száz százalékososan jutunk tovább, de ha a Toulon elleni mérkőzést is hozzuk itthon, akkor már a csoportgyőzelem is zsebben lenne. Egyébként nagyon jó érzés volt ennyi ember előtt játszani és biztos vagyok benne, hogy nagyon sokat segített ez is, hogy kiharcoltuk ezt a győzelmet. Reméljük, hogy a szurkolóink támogatásával mi emelhetjük a magasba idén a trófeát.”

Cecilie Leganger így látta a mérkőzést:

„Nagyszerű meccs volt. Tudtuk, hogy kemény ellenállásra számíthatunk, és ennek megfelelő volt a hozzáállás, az akarat és a lélek is. Megmutattuk azt is, hogy jók vagyunk ellentámadásban, és hogy fel tudunk jönni akkor, ha az ellenfél vezet, mint az első félidő végén.”

Az Oltchim részéről a klub tulajdonosa, Constantin Roibu nyilatkozott a mérkőzés után:

„El kell ismernünk, hogy egy nálunk jobb csapattól kaptunk ki, akik sokkal nagyobb állandóságot mutattak a játékban. A játékunk jó volt, nagy odaadást láttam a lányok részéről, de egyáltalán nem vagyok elégedett Cristina Neaguval, aki nagyon gyenge játékot mutatott. Tőle sokkal többet várunk. Az edzővel kapcsolatban meg elég a szóbeszédből. Miben hibás Kovács? Nem ő tehet róla, ha a játékosok tiszta ziccerhelyzetből a kapusba dobják a labdát” – jelent meg a www.gsp.ro oldalon.