BL-hangulat a lelátón, izzadás a pályán

2010. október 17. 15:09 © handball.hu

A több hónapnyi Bajnokok Ligája-szünetet követően végre a Magvassy csarnok is megtöltődik a legrangosabb kupasorozatot jellemző nagyszerű hangulattal. A Győr szurkolóinak a végén azonban csak a győzelem miatt volt oka az örömre a Podravka ellen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, D-csoport, 2. forduló
27 (18)
RK Podravka Vegeta
25 (15)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2600 néző
Játékvezetők: Anamaria Duţă, Diana-Carmen Florescu (románok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc

Az első fordulóban a Zvezda ellen elszenvedett vereséget követően érezhető volt, hogy a Győr-szurkolók még a szokásosnál is nagyobb hangulatot igyekeztek már a mérkőzés megkezdése előtt kelteni a csarnokban.

A találkozó előtt Róth Kálmánt, mint az ifjúsági válogatott frissen kinevezett vezetőjét köszöntötte Sinka László MKSZ-elnök. Róth a kerettel már hétfőn megkezdi a közös munkát egy háromnapos összetartás erejéig, az első fontos feladatuk pedig a tavasszal sorra kerülő Eb-selejtező lesz.

Az ez alkalommal kereken a 100. BL-meccsén szereplő Simona Spiridon vállalni tudta a játékot, a beálló poszton Mayer Szabina nem kapott ma lehetőséget, és a kézsérüléssel bajlódó Eduarda Amorim sem szerepelt a nevezési listán.

Spiridon nemhogy a kezdősort erősítette, de a kezdő sípszó után, rögtön az első támadásnál már büntetőt harcolt ki (melyet Görbicz értékesített), majd az első akciógólt is ő írta. A horvátok az első szakaszban szinte csak átlövés-találatokkal szórták meg Haraldsen kapuját, miközben a hazaiaknál nagyon sok volt a kihagyott helyzet (13. perc: 7-5). Vérten és Mravíková két gyors lerohanása után rövidesen már négygólos volt csapatuk előnye (9-5). Az ellenfél egyre bátrabban ment neki a zöld-fehér falnak, és a labdákat támadásban már nem csak ő hagyta el (17. perc: 10-8).

A 19. percben, 12-10-nél Haraldsen helyét Pálinger vette át, a cserét a norvég válogatott játékos kérte. Pasicnik találatával a 22. percben már csak egyre olvadt a győri előny (13-12), amit már Konkoly Csaba sem hagyhatott szó nélkül. A felpörgött kaproncai lányokat ezután sem lehetett megállítani, a 25. perc végére kiegyenlítettek, így igazán nyílttá tették a szünetig hátralévő időt (14-14). Ennek egy részében még kettős emberelőnyhöz is jutott a vendéglátó, az ezen a napon megtáltosodott, és immáron hatodik gólját szerző Vérten jóvoltából pedig plusz háromra hozta a játékrészt. Félidőben: 18-15.

"Ez a védőjáték kevés: jóval többet kell ütközni, agresszívabbnak lenni, segíteni a kapusokat. Nincsenek jó formában az ellenfél húzójátékosai, és fizikálisan már most kezd fáradni a Podravka, ezért nagyjából tízgólos ETO-győzelmet várok" - fogalmazott a szünetben a meccs előtt köszöntött mesteredző, Róth Kálmán a handball.hu érdeklődésére.

Pálinger kiváló összpontosítással tért vissza a pihenőről, amivel sokat segített a támadásban továbbra sem nagyon vitézkedő társain. Talán az ő sikerei is kellettek ahhoz, hogy a többieknek megjöjjön a kedve, és miután ez megtörtént, gyorsan meg is duplázta félidei fórját az ETO (38. perc: 22-16). Főként Gros jeleskedett ekkor, és bár a győrieknek rendesen meg kellett dolgozni a góljaikért, ennek ellenére épp csak a két együttes közti aktuális különbség volt kérdéses. A játékrész közepére viszont már nem volt ilyen rózsás a szituáció, mikor Koznjak találatával kettőre csökkent a horvát hátrány, majd Milanovic-Litre is betalált (23-22).

A megújulás helyett a kisalföldieknél a kihagyott helyzetek sora jött, mialatt az igazi csapatmunkát bemutató Podravka szépen tartotta magát. Az 52. percben Pusic büntetőjével újra egyenlíthetett is volna, ám Pusic lövését Pálinger hárította. Aki a végig izgalmas meccseket szereti, annak ez az összecsapás sem okozott csalódást. Aki viszont a jó kézilabdáért látogatott ki a csarnokba, vagy ült le a képernyő elé, annak igencsak. Amikor a legfontosabb lett volna, hogy ne hibázzon a Győr, akkor is még sorozatban maradt érintetlen a Vegeta kapuja (57. perc: 26-25). Egy megítélt és gólra váltott büntető segített, hogy az utolsó percre kétgólos előnnyel érkezzen az Audi ETO, arra az utolsó percre, mely már nem hozott érdembeli történést. Végeredmény: 27-25.