Meglett a tornagyőzelem

2010. augusztus 28. 17:49 © handball.hu

A magyar válogatott akadozó játékot mutatott a horvátok ellen a Telenor Kupa záró találkozóján. A mieink az utolsó percben tudtak fordítani – másodszor a meccs folyamán –, és végül megszerezték a tornagyőzelmet.

Piros lap: Horvat (3x2 perc)
A magyar válogatott két kimaradója Vincze Melinda és Görbicz Anita volt a szombati, horvátok elleni mérkőzésen.

Nem kezdődött jól a mérkőzés magyar szempontból. Gaće és Tatari góljaira Bódi még tudott válaszolni (1-2), azonban ahogy közeledtünk a félidő közepe felé, egyre inkább nőtt a horvátok előnye. A 15. percre már hattal vezettek Franić góljával a horvátok, aztán Tóth Tímea faragott hátrányunkból (6-10). Az ellenfél nem engedett ki, öt percig maradt a különbség, majd Vértennek egy sajnálatos ütközés miatt segítséggel kellett elhagynia a pályát. Helyére Temes érkezett, majd Szucsánszki, Tomori és Bulath segítségével egyre zárkózott fel a magyar válogatott (27. perc: 13-14). Bár többször is lett volna lehetőség az egyenlítésre, a félidő végére maradt a mínusz egy. A félidőben: 14-15.

A második harminc perc sem kezdődött tökéletesen. Szucsánszki ugyan rögtön kiegyenlített, ám Franić, majd Zebić találatával újra vezetett a horvát válogatott (33. perc: 15-17). A felzárkózás gyorsabban sikerült, hiszen a 37. percre Szabó egyenlített ki, majd két perccel később Szucsánszki már a vezető gólunkat lőtte (20-19). Ekkor ismét Franić és Zebić tört borsot az orrunk alá; átvették a vezetést a vendégek, és a 44. percre ismét háromgólos előnyre tettek szert a horvátok Gaće és Milanović-Litre segítségével.

Mátéfi Eszter ekkor kért időt, hogy a lányok ismét megközelítsék az ellenfelet. Az 51. percre Bulath már az egyenlítő gólt szerezte (28-28), három perccel később Szucsánszki ismét egyenlített (29-29), de a vezetést nem sikerült megszerezni. Az 59. percben ismét Bulath lőtte az egyenlítő gólt (31-31), majd Temes az utolsó percben lőtte a Telenor Kupa utolsó, számunkra nagyon kedves találatát (32-31). A horvát mester ugyan még időt kért, de a horvátoknak már nem sikerült döntetlenre csiszolniuk az eredményt, így a magyar válogatott maximális teljesítménnyel nyerte meg a Telenor Kupát.

A legjobb magyar játékos: Szucsánszki Zita
A legjobb horvát játékos: Kristina Franić
A legjobb török játékos: Yasemin Şahin
A legjobb macedón játékos: Elena Gjorgjievszka