A középdöntő már nem álom

2009. december 10. 14:01 © handball.hu

A magyar válogatottnak Japánnal szemben egyetlen pontocska is elegendő lett volna a vb-középdöntőkörbe kerüléshez. A csapatunk viszont nem adta alább, hanem egy hétgólos győzelemmel a tarsolyban várja a szombati folytatást.

2009. december 11., péntek 15.00 - DigiSport

Mátéfi Eszter ezúttal Pastrovics Melindát és Vérten Orsolyát nem nevezte a találkozóra. Vérten távollétében a csapatkapitányi pozíciót Szucsánszki Zita töltötte be.

A magyarok egy jó kezdéssel 5-1-es vezetésre tettek szert, ami zömében a hatékony lerohanásoknak volt köszönhető. Tóth és Szucsánszki igencsak aktivizált magát, a védelem bal oldalával viszont gondok voltak. Egy japán gól kivételével mindet arról a részről kaptuk. A helyzetkihasználásunk hatékonysága is csökkent, a 19. percre így 10-9-re zárkózott az ellenfél. Sakugawa hatodik találatával a 23. perc végén megszületett az egyenlítés is (12-12), szövetségi kapitányunk pedig azonnal időt kért. A nagy rohanásban két japán játékos egymásnak futott a pályán, mialatt egy elcsúszás miatt Szucsánszki szorult orvosi segítségre. Az ázsiaiak többször is a vezetésért támadhattak, de a magyarok ügyesen kivédekezték mindegyiket, majd a túloldalom Bódi biztosította be, hogy erre ne kerülhessen sor. Félidőben: 15-14.

Szucsánszkival a soraiban tért vissza a játéktérre a csapatunk, akinek zsinórban három gólt dobott Uegaki, mindösszesen kevesebb, mint három perc alatt (17-17). Az ezután következő szép átlövés-találatainknak köszönhetően a 40. percre már kicsit megnyugtatóbb lett az előny (24-20). Triffa jól folytatta Herr munkáját, és a teljesen nyitott japán védelemmel szemben is rájöttek a lányok az átjárókra (51. perc: 29-25). A végére pedig elfáradt az ellenfél (55. perc: 32-26), aki az utolsó percekre már szinte a félpályáig tolta ki a védelmét, de ezzel sem ment már semmire. Végeredmény: 35-28.

A magyar válogatott csoportharmadikként, nulla ponttal érkezik a középdöntőbe, ahol szombaton Spanyolország, vasárnap Dél-Korea, kedden pedig Kína lesz az ellenfél.