A végére megérkezett a játékkedv

2009. augusztus 16. 17:48 © handball.hu

A magyar junior válogatott, két győztes meccsel a tarsolyában, a biztos csoportelsőség tudatában várhatta az utolsó szombathelyi összecsapását, az eddig nyeretlen Szlovákia ellen. A nehezebb kezdet után helyreállt a rend.

Junior Európa-bajnokság, B-csoport, 3. forduló
Magyarország
28 (8)
Szlovákia
16 (9)
Szombathely, Aréna Savaria, 500 néző
Játékvezetők: Van Dijk, Wijtenburg (hollandok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
A válogatottunkból ma a vállfájdalmai miatt Deáki Dóra és Drávai Gyöngyi kapott pihenési lehetőséget.

Az előző meccs végének kitolódása miatt nem sok ideje jutott a lányainknak a bemelegítésre, ami meg is látszott a kezdeteken. Az első gólunkra több mint öt percet kellett várni, amit Horváth szolgáltatott. Puskasova találataival a szlovákok tartották a lépéselőnyt (9. perc: 2-3), miközben nálunk még Víg Vivien is ki akarta volna venni a részét az egyenlítésből. A 14. percig mindössze két „fát” tudtunk behúzni, amit Róth Kálmán már nem hagyhatott szó nélkül (2-4).

Az egált aztán Kovacsics állította be (18. perc: 4-4), de továbbra is csak a felzárkózás feladata maradt az osztályrésze a lányoknak (21. perc: 4-7). A szlovák védők a támadásainkból Kovacsicsot igyekeztek kirekeszteni, és hiába jött össze még kétszer az egyenlítés, a tegnapi, Montenegró elleni meccshez hasonlóan most is egygólos hátránnyal várhattuk a második félidő érkezését (8-9).

Hornakova két gyors góljával folytatódott a találkozó, amire Zácsik és Hornyák felelt. Kovacsics bokáját ápolni kellett, Dajka Bettina pedig először lépett pályára az Eb-n. 8-11-ről 12-12-re jött fel a csapatunk, és Zácsik ötödik góljával a 39. percben végre vezetéshez is jutott, amit nem elaprózva azonnal négytalálatnyi előnyre duzzasztott (45. perc: 16-12). Ehhez nagyban hozzájárult a magyar kapuban jeleskedő Janurik Kinga is.

18-12-nél pedig már az északi szomszédunknak lett aggódnivalója, akitől így egyre távolabb került az esélye annak, hogy ponttal, pontokkal a zsebében zárja a csoportkört. Az 53. percre Hosszu és Szalai lerohanás-góljaival 23-14-re alakult az állás, a lányokon pedig már csak a játék öröme látszott. Megtorpanás innentől nem jött, és a tizenhárom gólig dagasztott előnyből a végére tizenkettő maradt. Végeredmény: 28-16.

A százszázalékos teljesítménnyel csoportelső magyar válogatott kedden, Pápán lép legközelebb pályára. A középdöntőkörben Norvégia és Spanyolország vár a csajokra.