Másodszorra is nyertünk

2009. augusztus 15. 17:34 © handball.hu

Junior válogatottunk a tegnapi győzelmet követően a második fordulóban, Montenegró ellen is csak a győzelemre törekedhetett. A csajok egy szorosabb eleje után a végén hozták a "kötelezőt", és csoportelsőként jutottak a középdöntőbe.

Junior Európa-bajnokság, B-csoport, 2. forduló
27 (11)
Montenegró
20 (12)
Szombathely, Aréna Savaria, 400 néző
Játékvezetők: Harabagiu, Stanescu (románok)
A csapatunk mai kimaradói: Dajka Bettina és Léránt Vivien

Válogatottunk az előző napi teljesítményéhez képest igencsak csökkentett üzemmódú rajtot indított: a 8. percre 4-2 volt az állás, ám Mehmedovic két, illetve Bozovic és Markovic egy-egy gólja segítségével újra „nulláról” folytathattuk. Lazovic találatával a montenegróiak a 14. perc végén átvették a vezetést (6-7), és 7-9 után Róth Kálmán úgy érezte, fel kell ráznia a csapatot (18. perc: 7-9).

7-10-nél, a 19. percben Víget Janurik cserélte a kapuban (7-10). A 24. percben kettős emberelőnyből támadhattunk, de sajnos ezt sem tudtuk a javunkra fordítani. Knezevic büntető-ziccerét ugyan Janurik kivédte, de matematikai előnyhöz ez sem segített minket. A félidőben egygólos hátránnyal kellett szembesülnünk.

A magyar válogatott a pauza után megfordította a meccset, és a minimális előnyt tartva igyekezett egyre kevésbé támadható pozícióba kerülni. Az 52. percben, Szalai Babett találata után, 21-18-ra állt a csata. Alig egy percre rá a Buducnost egyik legnagyobb nevű húzójátékosa, Knezevic megkapta harmadik kétperces büntetőjét.

Az utolsó négy percre fordulva már egyre tisztábbá vált a képlet, 23-19 után pedig a 25-19 már csak a tudásfölényt jelenthette. A végére hétgólos győzelemmel a magyar csapat tovább biztosította helyét a középdöntőben (végeredmény: 27-20).