"VÍG"an kezdtek juniorjaink

2009. augusztus 14. 17:49 © handball.hu

Szombathelyen a magyar junior válogatott is megkezdte a küzdelmeket az Eb-n. Az első ellenfél Franciaország volt, akivel szemben egy nagyon biztató félidő után egy még biztatóbb folytatást tudhatnak maguk mögött a lányaink.

Junior Európa-bajnokság, B-csoport, 1. forduló
Franciaország
17 (5)
Magyarország
28 (12)
Szombathely, Aréna Savaria, 300 néző
Játékvezetők: Sirbu, Suponicov (moldávok)
A mérkőzés magyar kimaradói: Dajka Bettina és Drávai Gyöngyi

Víg Vivien kiváló védéseivel és Deáki, valamint Hornyák góljaival indult a meccs: előbbi egyrészt a nagyszerű védekezésünknek is volt köszönhető, ám emellett Víg heteseket és beállós-ziccert is hárított. A kilencedik percben Kovacsics szerezte meg a harmadik találatot, miután rövid ápolásra szorult, de szerencsére az ijedtségre nem volt komoly ok.

A franciák teljesen tehetetlenek voltak a magyar védelemmel, és persze a szenzációs hálóőrünkkel, és be kell vallani, előzetesen senki sem gondolta volna, hogy a meccs negyedénél járva még gólt sem tudnak szerezni (16. perc: 0-4).

Az ellenfelet még tovább húzta az ág, mikor 0-5-nél kettős emberhátrányba került, ám Briemant ekkor megtörte a jeget (19. perc: 1-6). Nálunk Hornyák kezdte szaporítani góljai számát, aggodalomra továbbra sem volt szükség. Az izgalmakra vágyók hoppon maradtak, a magyarok pedig 5-12–re „behúzták” a félidőt, melyben Víg Vivien 77%-os védőteljesítményt nyújtott.

A meccs szünetében került sor az Európa-bajnokság hivatalos megnyitójára.

A lányaink a szünet után is serénykedtek, szépen-sorban növelték előnyüket, és a 40. percben, 7-16-nál már a tízgólos előnyért támadhattak. A franciák rendre emberelőnybe kerültek, a támadóinkat pedig kitolt védekezéssel igyekeztek távol tartani Leythienne kapujától, és egy 4-1-es sorozattal közelebb férkőztek.

Az utolsó negyedórára Víg helyett Janurik állt a kapunkba, Szalai, Deáki és Kisfaludy találatai után pedig megint kilenc volt közte. Ezt Hornyák „fejelte meg” kétszámjegyű előnnyé (11-21), az ezt követő Cisse-gólnál pedig már az „alamizsna”-rigmus szólt a lelátókról. A végére három kétperces büntetés miatt Turpin és Deáki is végleg kiállítódott.

A magyar válogatott abszolút bizalomra okot adó módon mutatkozott be a hazai rendezésű kontinensviadalon, ahol tizenegy gólos győzelmet aratott Franciaország ellen (17-28). Folytatása következzen!