Dániai csoda, ETO-módra

2009. május 9. 15:15 © handball.hu

A Győri ETO-t az Aalborgban, a Viborg ellen elért mai szenzációs sikert követően már mindössze egy lépés választja el a legnagyobb álma teljesülésétől, a BL-győzelemtől. A lányok Kovacsics kiválásával is csodát tettek.

Piros lap: Kovacsics (25. perc) ütésért
A két csapat legutóbbi "közös kupadöntőjének" első mérkőzésén 27-27-es döntetlen született Győrben (2004. május 16., EHF-kupa), míg kereken tíz évvel ezelőtt, 1999. május 9-én úgyszintén az EHF-kupa fináléjának első találkozóján 24-21-re győzött az ETO. Mindkét fent említett esetben a végső sikert a Viborg zsebelhette be. Bízzunk benne, hogy ebből a párharcból jövő szombaton a győriek kerekednek felül, és emelhetik magasba a Bajnokok Ligája trófeáját!

A Görbicz Anitát helyettesítő Kovacsics rögtön az első győri támadásból hétméterest harcolt ki, a lövéssel viszont Lunde Haraldsent fejbe találta. Mikkelsen és Althaus találataira átlövés-gólokkal válaszoltak a magyarok, és az ötödik percben Herr Anita által büntetőből átvették a vezetést (2-3). Az összeálló védekezés hatékonyan segítette Pálinger munkáját. A tehetetlenségüket durva védekezéssel próbálták a dánok kompenzálni, aminek köszönhetően Althaus és Skov kiállításával kettős emberelőnyt élvezhettünk, de ennek ellenére ezt nem tudták lányaink gól nélkül megúszni. A félidő közepi eredményt látva aggodalomra azonban nem volt sok okunk (5-7).

A rövidebb negatív széria és a kihagyott helyzetek azonnal megbosszulták magukat, és az 5-8-as ETO-vezetésből 9-8-as viborgi előny alakult ki, ráadásul Spiridont ki is állították. Hornyák nagyon hasznosan dolgozott a támadásoknál is, és a Győr újra egyenlíteni tudott. A 25. percben egy Jurack ellen elkövetett szabálytalan után-csapás miatt Kovacsics Anikó azonnali piros lappal kiállításra került, a többiekre pedig ezután várhatott csak az igazán nagy feladat. Tomori, Vérten és Spiridon viszont nem ijedt meg, és találataikkal visszakerült a vezetés (28. perc: 12-14). A szünet előtti nagy hajszában Pálinger hatalmasakat védett, Althaus megkapta második kétperces büntetőjét, Herr Anita pedig büntetőből megszerezte a félidei vezetést érő gólt (30 perc játék után: 14-15).

A második játékrészt létszámfölényben kezdte az ETO, de ezt nem sikerült kihasználni. A már a pauza előtt a társaihoz csatlakozó Kovacsicz játékba kerülése óta rontott kísérleteket tett csak Pálinger kapujának bevételére, egészen a 35. percig (16-15). Jurack ezúttal Herr Anita fejét ütötte telibe a karjával, és ahogyan vele szemben Kovacsics Anikót kiállították a német játékvezetők, most lélegzet-visszafojtva várta mindenki a „kontra-ítéletet”, ám az abszolút elmaradt. A nagy csatában, ahol minden győri átérezte a felelősség súlyát, a meccs háromnegyedét követően még mindig a vendégeknek állt a zászló (46. perc: 17-19).

Herr Anita a belőtt hetesek után végre akcióban is betalált, és ezzel alig több, mint tíz perccel a vége előtt már háromra növelte fórját (18-21). Althaus emberfogással próbálta Tomorit kivonni a támadásokból, de helyette, ha kellett, Vérten akár a pálya másik felére átrohanva is belőtte a helyzetét (20-23). A több hetes-hibázó után most – szokatlan módon - Tomori kapta meg a feladatot, és élni is tudott vele (58. perc: 22-25). A dánok a végére foggal-körömmel harcolva egy gólra zárkóztak, Tomori lövése kimaradt, de ezzel még nem volt vége! A kontránál Vérten labdát csent Juracktól, és a lerohanás végén Spiridon hozta meg a megváltást a Győrnek. Az ezen a meccsen is kiválóan játszó Hornyák kétperces kiállítása ekkor már senkit sem érdekelt, az időn túli szabaddobásával pedig nem tudott már mit kezdeni a Viborg. Végeredmény: 24-26.

Folytatás következzen jövő szombaton, Veszprémben!!!

A meccs legjobb játékosainak a két csúcskapust, Katrine Lunde Haraldsent és Pálinger Katalint választották.

Vanyus Attila: A lányok nem görcsölnek