Valóra váltak a döntős álmok!

2009. április 19. 15:18 © handball.hu

A BL-döntő küszöbén álló Győri ETO-nak a Hypo NÖ együttesét kellett maga alá gyűrni a fináléba jutásért. Mindez nem is akárhogy, hanem egy nyolcgólos győzelemmel sikerült, így a Viborg mellett az ETO-é lett a másik döntős hely.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc
Óriási biztonsági készültség fogadta a mérkőzésre kiérkező magyar és osztrák szurkolókat. Ami az utóbbiakat illeti: a hírek szerint a számukra felajánlott kétszáz jegyből csak száznyolcvanat tudtak igénybe venni. A csapatot kísérő szurkolókat főként családtagok, utánpótláskorú és egykori Hypo-játékosok alkották.

A biztoságiak külön tetőszerkezetet alakítottak ki a pályára vonuló ellenfél számára, ezzel is megakadályozandó a bárminemű atrocitás lehetőségét is. A csarnok maga is plusz kordonokat kapott maga köré, és annak száz méteres körzetét is már csak jeggyel lehet megközelíteni.

A Hypo NÖ együttese már tegnap megérkezett Győrbe, és készült kettőszázhetvenedik európai kupamérkőzésére. Ebből eddig százkilencvenötször hagyhatta el győztesként a pályát (nyolc döntetlen és hatvanhat vereség mellett), és bíztunk benne, hogy a százkilencvenhatodikra nem ezen a napon kerül sor.

Egy héttel ezelőtt, az elődöntő első találkozóján egygólos Hypo-siker született (26-25).

A mai csata, és az összesítés győztese a Bajnokok Ligája 2008/2009-es szezon döntőjében a dán Viborg HK alakulatával kerülhetett össze a trófeáért folytatott harcban.

Görbicz már a kezdő sípszótól bizonyította, mekkora szükség van rá ezen a meccsen is, melynek az elején még inkább a ritmusfelvételről, mint egymás támadásainak hatékony megállításáról szólt a játék (5. perc: 3-3). Pálinger úgyszintén megfelelően felpörögve érkezett a pályára, és a 3-5-ös Hypo-vezetés sem az ő hibájából történt, hanem az egymás után sorozatban kimaradó győri helyzetekből fakadt. Öt sikertelen hazai akció után a hatodiknál ziccerből Vérten rontott, de a kipattanót szerencsére Mravíková értékesítette.

A 14. percben, 5-5-nél Tomori úgy kapta meg a második kétperces büntetését, hogy semmi köze sem volt a szabálytalansághoz, ugyanis a kapura törő Nascimento Vértennel ütközve esett a padlóra. Nascimento és Kim előre tolt védekezéssel az ETO támadásának bal szárnyát, Görbiczet és Vértent igyekezett kiiktatni. 7-7-nél végre fordult a kocka, és hosszú idő után nem a házigazda kényszerült az eredmény után futni.

Kirsner emberhátrányból szerzett betörésből gólt, így csapata ezt a két percet 0-1-gyel zárta. Pálinger az eddig hétméterest nem hibázó Acimovic lövését, majd a kipattanó utáni próbálkozását i ki tudta rúgni, a túloldalon viszont újra kimaradt a győri támadás (27. perc: 10-9). Az újabb „hetes-párbajban” Herr nem, Piedade viszont rontott, utóbbit ráadásul hamarosan ki is állították, így az ETO háromgólos vezetéssel, és emberelőnyben várhatta a folytatást.

Azt a folytatást, mely két Görbicz-bombával, és Pálinger tudásának további csillogtatásával jött el (34. perc: 14-9). Az osztrákok pedig egyre mélyebbre jutottak a Pálinger-fóbiájukban. Kovacsics Anikó nekikezdett a gólszaporításnak, míg az utolsó negyedórára fordulva 18-13 volt a mérleg. Spiridon Acimovic-csal szembeni fellépését piros lappal nyugtázta a német bírópáros, az eközben reklamáló Prokop megúszta egy sárgával.

A zsúfolásig megtelt sportcsarnok által segített hazaiak viszont még így is állták a sarat, Herr Anita akcióból és hétméteresből is betalált, miközben Acimovic a harmadik kétperces büntetését megkapva a lelátóra távozott (50. perc: 21-14). Tomori visszatért a védőfalba, Vérten pedig egy elhalászott labda után lerohanásból növelte a fórt. A Hypo számos váltást megpróbált eszközölni, de a magyar bajnoktól ezen a találkozón senki sem vehette el a győzelmet. A végén csak a különbség lehetett kérdéses, miközben Herr Anita És Kovacsics Anikó parédézott Englerttel szemben (59. perc: 28-19). A végén kettős emberhátránnyal nyert magabiztosan a Győr, a 13-as mezszámú Görbicz Anita tizenhárom góllal vette ki részét a sikerből. Végeredmény: 29-21.

A Győri ETO az elmúlt két szezon elvesztett elődöntői után végre, kegyelmet sem gyakorolva gázolt át a tavalyi BL-ezüstérmes Hypo Niederösterreich együttesén, és összesítésben 54-47-es eredménnyel jutott tovább.

A döntő első összecsapására a május 9-10-i hétvégén kerül sor Dániában, míg a mindenről döntő visszavágó a május 16-17-i hétvégén lesz idehaza.

Vérten: Jobban felnőttünk a feladathoz!