Tűzközelben maradt a Győr

2009. április 12. 19:15 © handball.hu

A BL-elődöntő első összecsapásán minimális különbségű vereséget szenvedett a Hypo NÖ otthonában a Győri ETO, így nagy esélye maradt a vasárnap 16.15-kor kezdődő visszavágón a továbbjutásra.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
Hypo NÖ
26 (15)
25 (13)
Maria Enzersdorf, 1200 néző
Játékvezetők: Kristiansen, Togstad (NOR)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
A Hypo nyitott védekezéssel, és a „magyar különítmény”, valamint Oh egy-egy góljával azonnal felpörgette a mérkőzést. A hatodik percben már a 4-1-ért lőhette volna második büntetőjét, ám Tóth lövését Pálinger hárította. A hatalmas sebességű osztrák támadások nemcsak a gyorsaságuk miatt voltak a győriek számára utolérhetetlenek, hanem mert a Hypo-játékosok kiválóan látták egymást a pályán, és igyekeztek is pontos villám-passzokkal operálni.

Az ETO sok hibája sajnos mindig akkor csúszott be, mikor a közelebb zárkózás esélye lett volna a kezében. 7-3 és 8-4 és 10-6 után végre úgy tűnt, az ellenfél tovább nem bírja ezt az irdatlan iramot, és a magyar csapatnak ekkor kellett a sarkára állni, és ezúttal szerencsére jól tudott váltani (21. perc: 10-8). Piedade megkapta második kétperces kiállítását, így vele kapcsoltban főhetett Németh András feje.

A felállt győri fal ellen egyre tehetetlenebbek lettek a südstadtiak, és ha nem csúszik be két rossz indítás először Spiridon, majd röviddel ezután Pálinger részéről, már a döntetlen is benne lehetett volna a pakliban, ám így maradt a 14-12. Az utolsó Hypo-támadásnál Kirsner meglőtte negyedik gólját is, de még maradt pont idő egy válaszra Mravíková részéről. Félidőben: 15-13.

A Prokop-alakulat újra a nyitott védekezéshez nyúlt a pauza után, miközben az ETO próbálta lassítani a játékot, hogy a fejetlenséget, és a rövid ideig újból fennálló ide-oda rohangálást elkerülje. 18-14-ről így 18-16-ra zárkóztak Görbiczék, és egy szép indítás után Hornyák egyre csökkentette a hátrányt. A negyvenedik percben aztán 19-18-nál Mravíková egyenlíthetett volna, viszont Englert sajnos a helyzet magaslatán állt, de csak ekkor!

A szigorúnál is szigorúbb győri védekezés megtette hatását, és a tanácstalan osztrákok ellen kontrából Kovacsics egyenlített, majd Mravíková találatával már a magyaroké lett a fór (41. perc: 19-20). Németh András időkérésére fordított együttese (21-20), de ekkor úgy tűnt, fogy az ereje, miközben az ellenfelének is jöttek a megoldások. Nascimento ezen az estén azonban megint sorra csillogtatta klasszisát, és az 50. percben, hatodik góljával 24-22-re alakult az állás.

A lányaink keményen küzdve valódi harcosként játszottak, és mögöttük Pálinger volt a biztos bástya. Az 54. perc végén újra a kezükbe került a vezetés lehetősége, de Görbicz büntetőt rontott, de hamarosan Herr Anita javította a csorbát (56. perc: 24-25). Az utolsó perc kezdetén 25-25-nél a házigazda támadott, és Tóth gólra is váltotta a támadást. A túloldalon már nem jött ez össze, de így is a győri gladiátorok várhatják nagyobb bizakodással a jövő vasárnapi visszavágót a Magvassyban.

Az 16.15-kor kezdődő mérkőzést is ÉLŐben közvetíti a Viasat3.