A Hypo kifárasztotta ellenfelét

2009. március 14. 17:17 © handball.hu

Bár a mérkőzéseknek nem volt tétje, hiszen a Hypo és a Viborg már elődöntőbe jutott, a Podravka az első félidőben játszott erőteljesen, az FCM pedig a második játékrészben adott bele mindent.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 4 perc
Az osztrákok kapujában Englert hiányában Petra Blazek kezdett. Ezt a Podravka kihasználta, és két Todorovszka-góllal el is húzott. Tartották magukat a vendégek, mígnem Kirsner a 12. perc végén kiegyenlített (7-7). Három perccel később Ačimović találata után már a vezetést is átvette a Hypo (9-8, ám négy perc elteltével - Todorovszka ötödik góljával - ismét a Podravkának állt a zászló.

Nem sok kellett Németh András csapatának: Ačimović kiegyenlített, majd megszerezte a vezetést, és a félidő végéig ki sem engedte a kezéből. Harminc perc elteltével négygólos Hypo-előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A második félidőre Ungureanu jött a horvát kapuba, ám meglepetésre nem tudott segíteni társainak, akik egyre több hibával játszottak. Zovko időt kért, ám szavai mintha nem jutottak volna el tanítványaihoz. A Hypo az eladott labdákból gólokat szerzett, és a 41. percben Tóth - aki ekkor már a tizennegyedik találatát szerezte - tízgólosra növelte csapata előnyét (29-19).

Az osztrákok első sora pihenőt kapott, ám így is nőtt a hazai gólok száma, majd Ungureanut lecserélte Zovko, Jelčić állt vissza a kapuba. Mikor a Hypo kettős hátrányba került, az ellenfél feljött tízre - a néhány perccel ezelőtt beállt Bulath ekkor lőtte első találatát (34-24). Az izgalmasnak ígérkező találkozó a második félidőre sima lett, a Hypo pedig megérdemelten nyert, s abban az esetben ehet csoportelső, ha nem kap ki a Viborg ellen idegenben.

A másik találkozón

Viborg HK - FCM Håndbold 34-29 (18-12)
Viborg Stadionhal, 1622 néző
Vezette: Baranowski, Lemanowicz (POL)
A Viborg góllövői: Jurack 7, Vărzaru 7, Skov 6, Zsaj 4, Lund Nielsen 4, Mikkelsen 3, Kr. Lunde 2, Smidt 1
Az FCM góllövői: Sjøberg 9, Nøstvold 6, Hammerseng 5, Henriksen 4, Aamodt 3, Thorsgaard 2
Kiállítások: 6 perc; 8 perc

A Viborg elhúzott az első játékrészben, és hat góllal volt jobb harminc perc után. A vendég FCM-et viszont hajtotta a tűz, és néhány perc alatt kiegyenlített (21-21), ám a viborgi időkérés jól jött, s Jurackék ezután már nem engedték ki kezükből a vezetést, s öt találattal nyerték a tétnélküli találkozót.