A Hypo szerezte az első pontokat

2009. február 7. 15:56 © handball.hu

A Bajnokok Ligája első középdöntő-mérkőzésén idegenben szerzett két pontot a Hypo a Podravka ellen az 1. csoportban. A négyes másik összecsapásán az FCM simán kapott ki a vendég Viborg csapatától.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 10 perc
Majdnem teltház, kb. 2500 néző előtt játszották a mérkőzést, mely előtt köszöntötték a Podravka legendás, az idén visszavonult beállósát Božića Palcicot.

A csapatok közel az első félidő feléig fej-fej mellett haladtak, de a horvátok voltak idegesebbek, több technikai hibát vétettek, a félidő így háromgólos Hypo vezetéssel zárult.

A második játékrészt is az osztrákok kezdték jobban, már hatgólos előnyre is szert tettek, de a Podravka nem adta fel és visszajött a meccsbe Zovko edző remek taktikájának (emberfogásos védekezés, illetve nyitott védekezés) és Ungureanu bravúros védéseinek köszönhetően.

A mérkőzés hajráját végül a Hypo bírta jobban, így sikerült nagy fontos két pontot szerezniük idegenben.

Csíkfalvi Zsolt, Kapronca

FC Midtjylland Håndbold - Viborg HK 24-38 (14-19)
Ikast, 1257 néző
Vezette: Hansen, Pettersen (NOR)
Az FCM góllövői: Mette Sjøberg 6, Isabel Blanco 5, Gro Hammerseng 4, Line Widt Fruensgaard 3, Sara Hansen 2, Alette Stang 1, Katja Nyberg 1, Malene Dalgaard 1, Ragnhild Aamodt 1
A Viborg góllövői: Bojana Popović 9, Grit Jurack 5, Anja Althaus 4, Cristina Vărzaru 4, Henriette Mikkelsen 3, Lene Lund Nielsen 3, Rikke Skov 3, Gitte Aaen 3, Kristine Lunde 2, Kovacsicz Mónika 1, Karen Smidt 1
Kiállítások: 2 perc; 4 perc

Az első félidő első negyed órájában kiegyenlített küzdelmet láthattunk a dán BL-csatán. A hazaiak aztán megtorpantak, s tíz perc alatt hat góllal elhúzott a Viborg (25. p: 12-18). A játékrész végére egy gólt tudott faragni hátrányából az FCM - többek között az ekkor már ötödik találatát szerző Isabel Blanco segítségével.

A második félóra nem kezdődött fényesen, mert Popovićék akkor találtak be, amikor akartak. Ezért Kenneth Jensen, az FCM edzője hét és fél perc után kikérte idejét. Ám a Viborg labdát szerzett, és Jurack tízre növelte előnyüket (16-26). Hammersengék tovább hibázgattak, Lunde Haraldsen pedig kiválóan védte a néha gyengécske lövéseket, s így alakult ki a 14 gólos Viborg-győzelem.