DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYWE5090' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Első helyről a középdöntőbe | handball.hu - kézilabda

Első helyről a középdöntőbe

2009. január 17. 11:42 © handball.hu

Utolsó BL-csoportmérkőzésén a Győri Audi ETO az orosz Zvezda Zvenyigorod otthonában a csoportelsőség megtartásáért szállt síkra, és végig kiélezett találkozón szerezte meg az ehhez szükséges pontokat.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc
Tomori, Spiridon és Hornyák lövéseivel rögtön 1-3-as startot vett a Győr, de a védekezési hiányosságok miatt nem sikerült jobban meglépnie, sőt, a 11. percre az ellenfél fordítani is tudott (6-5). Koncentrációban viszont a játékrész ezen szakaszában az ETO nőtt fölé ellenfelének, és az orosz csapat hibáit kihasználva visszaszerezte a lépéselőnyt. A kettős emberhátrányt is kapott gól nélkül kibekkelő vendégek végül döntetlenre hozták a félidőt (15-15).

A szünet után Poltorackaja továbbra is zseniálisan mozgatta a pályán a szálakat, ám a győriek sem hagyták magukat leszakítani, és a 44. percben újra vezetést szereztek (20-21). Herr Anita magabiztosan értékesítette a kiharcolt büntetőket, és az alacsonyabb játékosok, Mravíková és Kovacsics is bátran szembeszálltak még a toronymagas Poljanovával is. Elég volt aztán egy kisebb kihagyás, és máris újra Trefilov alakulata aggódhatott (48. perc: 21-25).

A mester fejmosását követően a két legeredményesebb csehovi, Poltorackaja és Baranovszkaja szépített, az 57. percben Koroljeva találatával pedig már csak egy lett közte (26-27). Az utolsó több mint egy percet emberelőnyben harcolhatta végig az ETO, de egygólos vezetését Krannyik elvette. Mravíková kiszorítva, a szélről szerezte meg a győztes találatot.

A győriek így csoportelsőként várhatják a keddi középdöntő-sorsolást, míg a Zvezda Zvenyigorod KEK-et érő helyezése az FCM (és persze a Kometal Szkopje) kezében van.