Ismét gólzáporos FTC-győzelem

2008. október 8. 19:20

Amíg Dunaújvárosban a hatodik forduló zárómérkőzését rendezték, a Népligetben már megkezdődött az NB I. hetedik köre. A Budapest Bank-FTC csapata az utolsó helyezett Vasast fogadta.

NB I. 7. forduló

Budapest Bank-FTC - Vasas SC 39-25 (20-12)
Olimpiai Központ, 300 néző
Vezette: Baranyi, Szloska
Az FTC gólszerzői: Szucsánszki Zita 13(2), Szádvári Krisztina 6, Kenyeres Fanni 5(1), Szamoránsky Piroska 4, Bogdán Nikolett 3, Berta Melinda 3, Mohácsik Mária 2, Szamoránsky Anikó 2, Németh Csilla 1(1)
A Vasas gólszerzői: Szalontai Edit 7, Kolos Dorottya 6, Szeberényi Blanka 5(2), Takács Orsolya 3, Kovács Bianka 2, Mikó Gréta 1, Klivinyi Kinga 1
Kiállítások: 4 ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4 ill. 4/2

Meglepetésre a Vasas szerezte meg a vezetést, ennél csak az volt nagyobb meglepetés, hogy rövid időn belül megduplázódott a vendégek előnye. Bátran játszottak az angyalföldiek, a házigazdák viszont álmosan kezdtek.

A jóval esélyesebb zöld-fehérek a 11. percben vezettek először, de a vendégek lelkesen tapadtak. A 15. percben sajnálatos sérülés történt: Balog Bea egy ziccernél bevetődött, de homlokkal ért parkettet, fel is repedt a fejbőre, vérző fejjel hagyta el a játékteret és csak tíz perc elteltével térhetett vissza.

A Vasas erőszakos középjátékára épített, illetve a szélen Kolos Dorottya is jó napot fogott ki, de így is csak a 22. percig tudta a lépést tartani a házigazdákkal (12-11). Utána jött az FTC-henger, 8-1-es etap a házigazdáknak, a szünetre már el is dőlt a találkozó (20-12).

A második félidő stílszerűen a tizedik gólját szerző, ezúttal is mezőny legjobbjának bizonyuló Szucsánszki Zita találatával indult. A ferencvárosi irányító ellenállhatatlan volt, a statikus vendégfalba gyakran úgy ment be lendületből, hogy még cseleznie sem kellett, mégsem adott lehetőséget ellenfeleinek arra, hogy megállítsák.

A második felvonásban a rutinos Kenyeres Fanni irányított a hazai oldalon, nem is rosszul. Zácsik Szandra viszont pályán sem volt. A kiváló átlövő a találkozó első negyedében kizárólag csak védekezett, aztán már nem is volt fent a pályán.

A 40. percben a hazaiak nyitottak támadási repertoárjukon, különösen a balszélső Szádvári Krisztina kapta el a fonalat és volt eredményes.

A hajrában egy 3-0-s Vasas-etap után Elek Gábor időt kért, hogy rendezze a sorokat és csapata védekezését, s ez használt is, mert kilenc gólra olvadt „csupán” a zöld-fehérek előnye. A vége mégis tizennégy lett, így teljesen megérdemelten nyert a jóval nagyobb játékerőt képviselő hazai együttes.

Elek Gábor: Rossz felfogásban kezdtünk, rosszul melegítettünk be, húsz percnek kellett eltelnie, amire felébredtünk. Gyenge meccsen, gyenge játékkal szereztünk két pontot. Hiányoztak az edzések, sok mérkőzésünk volt az utóbbi napokban. Nagyon megéreztük a gólerős Zácsik Szandra hiányát, akinek derékbántalmai vannak, így fölöslegesen nem erőltettem a játékát.
Papp György: A két játékosállomány között jelentős a különbség: nálunk 19 év az átlagéletkor, a Ferencvárosnál viszont rutinos, válogatott felnőttjátékosok sora áll bevetésre készen. Amíg bírtuk erővel, addig jó volt a helyzetkihasználásunk, kevés volt az eladott labdánk, utána viszont jöttek a hibás lövések, fizikálisan, technikailag és taktikailag is elmaradtunk riválisunktól. Ráadásul segítettük az FTC erősségét, a lerohanásos játékot. Felállt fal ellen két gólt kaptunk, az FTC lerohanásból góljainak hatvan százalékát szerezte.

Forrás: MKSZ és sporthirado.hu