DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYX4clX2' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Nyert a Vásárhely | handball.hu - kézilabda

Nyert a Vásárhely

2008. október 2. 18:43

A hazai bajnokság 6. fordulójából ma rendezték az ASA-Consolis-HNKC - Budapest Bank-FTC mérkőzést. A találkozót a házigazdák végig vezetve magabiztosan nyerték 37-29 arányban.

NB I., 6. forduló

ASA-Consolis-HNKC - Budapest Bank-FTC 37-29 (18-13)
Hódmezővásárhely, K' Aréna, 900 néző
Vezette:Horváth Péter, Marton Balázs
A HNKC gólszerzői: Koroknai Viktória 5, Jókai Nóra 8, Wolf Alexandra 3, Nyikolajenko Olga 8, Gaál Adrienn 1, Domokos Kinga 1(1), Gerstmár Renáta 2, Lovász Zsuzsanna 7(2), Polláková Alžbeta 1, Fülöp Andrea 1
Az FTC gólszerzői: Zácsik Szandra 10(3), Berta Melinda 2, Szucsánszki Zita 5, Szamoránsky Piroska 4, Szabó Edina 2, Németh Csilla 5, Szádvári Krisztina 1
Kiállítások: 6 ill. 12 perc
Piros lap: Németh (FTC - 3x2 perc után)
Hétméteresek: 7/3 ill. 7/3

- A Vásárhelyt a Békéscsaba, a Fradit pedig a Debrecen ellen láttam - mondta Skaliczki László, a férfi válogatott volt szövetségi kapitánya -, amennyiben a hazaiak a Csabán, az első félidőben produkált védekezést megismétlik, nyerhetnek.

Koroknai és Lovász góljával pillanatok alatt kétegységnyi vezetést szerzett az ASA-Consolis HNKC. De a legnagyobb fegyvertény az volt, hogy a zöldek nem tudták gyors játékukat érvényesíteni, szinte mindig felállt védelemmel találták magukat szemben, vagy Abramovich hárított. A 8. percben Szamoránsky Piroska révén mégis sikerült az egyenlítés (3-3), de hazai oldalról gyorsan érkezett a válasz, kettő is. A tiszta feketében pályára lépő vendéglátók lelkesen, jól kézilabdáztak, és a 13. percben már 8-5 állt az eredményjelzőn. Elek edző kapust cserélt, Sidorovát Gridnyeva váltotta. A Fradit ebben az időszakban Zácsik igyekezett versenyben tartani - az első félidőben nyolc gólig jutott -, de a különbség tovább nőtt a két gárda között, Koroknai volt eredményes (19. perc: 11-7). Jött is a vendégidőkérés és a vastaps. Lovász és Nyikolajenko klasszis megoldásokkal vétették magukat észre, utóbbi találatát követően a 24. percben már 14-9-re vezetett az ASA-Consolis. A látványos és eredményes játékkal nemcsak lefékezni, megállítani is sikerült a Fradit, legalábbis a félidőben (18-13).

A második játékrész elején felváltva rezdültek meg a hálók, a krónikát két kihagyott vásárhelyi hetes és ziccerek tették teljessé. Mindkét együttes nagy akarással játszott, ez hibákat, pontatlanságokat is eredményezett, a távolság azonban így is nőtt (41. perc: 24-18). Egyfolytában zúgott a taps, a csapat és a közönség együtt fantasztikus hangulatot teremtett az új arénában. Az öt-hatgólos HNKC-vezetés állandósult. Jókai is extázisban kézilabdázott, és egyre inkább úgy érezte mindenki - talán még a Fradi drukkerek és játékosok is -, hogy a hazaiakat ezen a napon nem lehet megállítani, legyőzni. Ezt az érzést Nyikolajenko újabb hatalmas bombával erősítette meg (48. perc: 30-22). A sikerben titkon reménykedtünk, de hogy ilyen magabiztosan, fölényesen nyer az ASA-Consolis HNKC, abben nem mertünk hinni. Talán csak álmodtuk. És megvalósult! A Vásárhely bravúros, felejthetetlen győzelmet aratott. A vége 37-29 lett. Dübörgött a csarnok, felállva ünnepelt a pubikum.

Forrás: Imre Péter (Délmagyarország OnLine)