Meglepetés vereség Fehérváron

2008. szeptember 24. 19:47

A hazai bajnokság 4. fordulójában a Fehérép csapata óriási meglepetésre hazai pályán simán kapott ki a Békéscsabától. Az FTC magabiztosan nyert az újonc Pécs ellen, a DVSC pedig Kiskunhalason diadalmaskodott.

NB I., 4. forduló

Fehérép Alcoa FKC - SONEPAR Békéscsabai ENKSE 20-27 (13-14)
Székesfehérvár, Köfém sportcsarnok, 1051 néző
Vezette: Dudás Tibor, Serfőző Zsolt
A Fehérép Alcoa FKC gólszerzői: Trishchuk Kristina 8(4), Vijunaite Sonata 4, Kamper Olívia 2, Nikolics Verica 2, Bernataviciute Laima 1, Emberovics Míra 1, Kovács Angéla 1, Vaszari Virág 1
A SONEPAR Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Szekeres Klára 7, Tóth Katalin 6, Glusica Leposava 4(1), Kelemen Éva 3, Baross Zsuzsa 2, Kocsis Ágnes 2, Cifra Anita 1, Takács Bernadett 1, Rácz Emese 1(1)
Kiállítások: 2 ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 4/2

Amit a Dunaferr elleni idegenbeli győzelemmel felépített a Fehérép Alcoa FKC, azt szerdán rögtön le is rombolta hazai pályán a Békéscsabával szemben. A fehérváriak úgy szenvedtek hétgólos vereséget, hogy a második félidőben mindössze hét gólt lőttek. A Békéscsaba fennállása első győzelmét aratta Székesfehérváron, és négy forduló után továbbra is pontveszteség nélkül áll a bajnokságban.

Sótonyi László, az FKC vezetőedzője:
„Úgy látszik, amikor óva intettem a csapatot a Békéscsaba elleni meccs kapcsán, sajnos még sem talált meghallgatásra. E helyett fegyelmezetlenül és egyénieskedve játszottunk, amely viselkedés összességében megbosszulta magát. Tehát abszolút fegyelemhiány miatt veszettük el a hazai meccsünket, nem tartottuk be a taktikát, nem úgy játszottuk a védekezést és a támadást, ahogy azt előre megbeszéltük. Jó teljesítmények nélkül nem lehet mérkőzést nyerni, azzal pedig szinte az egész csapat adós maradt a mai napon. Egyedül talán Sonata hozzáállását lehet kiemelni. Sajnos több ember előrébb helyezte magát, mint a csapatot, ami eddig sem volt megengedett, de a jövőben végképp nem lesz az. Nagyon megéreztük Siti Eszter hiányát, hiszen ő az, aki a pályán belülről fegyelmezetten tudja összefogni a társaságot.”

Forrás: Presstige Média

Budapest Bank-FTC - Pikker-PTE-PEAC 47-26 (26-13)
Népliget, 600 néző
Vezette: Árokszállási Zoltán,Janáky Csaba
Budapest Bank-FTC gólszerzői: Berta Melinda 9, Zácsik Szandra 9, Szucsánszki Zita 8(3), Szamoránsky Piroska 6, Szádvári Krisztina 5, Szabó Edina 4, Bari Nagy Regina 2, Németh Csilla 2, Szamoránsky Anikó 2
Pikker-PTE-PEAC gólszerzői: Székely Katalin 8(3), Gogolák Edina 5, Darányi Dóra 3, Danyi Ágnes 3, Weitner Nóra 3(1), Vasas Edina 2, Horváth Petra 1, Gulya Krisztina 1
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 5/4

Az előző hazai mérkőzéséhez hasonlóan, ismét gólokban gazdak összecsapást hozott a Ferencváros soron következő népligeti találkozója, ahol a zöld-fehérek Szucsánszki, Berta és Zácsik Szandra vezetésével 48-26-ra verték a vendég Pécs gárdáját.
A mérkőzés első perceiben rögtön előnyre tett szert a hazai alakulat, 5-1-nél született a vendégek első találta. Az előnyét a Fernecváros végig megtartotta s később folyamatosan növelte, így a félidőben már 26-13-as eredményt mutatott a tábla. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, a hazaiak ismét remekül kezdték a félidőt, a pécsiek pedig nem bírtak közelebb kerülni a védekezésében a Nyíradon elleni mérkőzéshez képest jelentősen feljavult FTC lányaival. A játékrész 25. percéig felváltva estek a találatok, ekkor Zácsik és Berta találataival tovább növelték az eredményt, s végül túllépve a 20 gólos különbséget, s első nagyarányú győzelmét aratta a Ferencváros a szezonban, s készül a vasárnapi Győr elleni idegenbeli találkozóra.

Edzői vélemények
Tabajdi Ferenc: Szégyelhetnék néhányan magukat ebben a teremben. Csapatunkból a 18-as számú Székely Katalin játékát tudnám kiemelni, ám a találkozó végére ő is beleszürkült a többiekbe. Szerintem a mérkőzés elejét rontottuk el, ahol nem álltak oda a lányok elég keményen, eztán csak az eredményt kergették.
Elek Gábor: Ezen a napon reális volt a húsz gólos különbség, mert a csapatunk sokkal összeszokottabb mint az ellenfél pécsiek gárdája. Ráadásul egy edzés volt a jutalom, ha 20 gólos győzelmet érünk el. Leginkább Zácsik Szandrát, Szucsánszki Zitát és Berta Melindát emelném ki a csapatból, persze Szamoránsky Piroska is kimondottan jól játszott.

Forrás: FTC Kézilabda Sajtó

ASA-Consolis-HNKC - Váci NKSE 29-25 (16-12)
Hódmezővásárhely, K' Aréna, 550 néző
Vezette: Kocsmáros András, Nagy László
Az ASA-Consolis-HNKC gólszerzői: Wolf Alexandra 7(6), Koroknai Viktória 6(2), Gerstmár Renáta 5, Nikolayenko Olha 3, Jókai Nóra 3, Gaál Adrienn 2, Lovász Zsuzsanna 1, Fülöp Andrea 1, Szepesi Ivett 1
A Váci NKSE gólszerzői: Veszeli Judit 8(5), Orbán Adrienn 7, Farkas Veronika 3, Bagócsi Barbara 2, Ábrahám Szilvia 2, Schmidt Erika 2, Orosz Eszter 1
Kiállítások: 14 ill. 14 perc
Hétméteresek: 9/8 ill. 5/5

Fotó: Héjja Tamás (Fotoprizma)
Mikor, ha most nem? – tehették fel a kérdést a vásárhelyi szurkolók, amikor a Vác elleni esélyekről beszélgettek. Nagyon kellett volna már a siker a HNKC-nak, és erre jobb lehetőségük a három forduló után pontnélküli váciak elleni hazai bajnokinál nem is lehetett.
Ha HÚS, akkor Nikolayenko, legalábbis a gólszerzésre gondolva, hiszen az új vásárhelyi sportcsarnokban a második hazai meccsen is a vásárhelyiek ukrán légiósa lőtte az első találatot. Az elején mindkét oldalon potyogtak a gólok, nyolc perc alatt tizenkétszer találtak a hálóba a csapatok, szerencsére a vásárhelyiek számára kedvező, 7-5-ös arányban. Csapatként működtek nagyszerűen Lovászék, az első tíz gólon hét játékos osztozkodott.
Jókai Nórát kétszer is kiállították a játékvezetők, így helyére Polláková érkezett védekezésben és támadásban egyaránt. Vörös Henrietta is hamar melegíteni kezdett, Abramovichban ezúttal nem sok labda akadt el, ezért Farkas József a 22. percben kapust cserélt – Vörös rögtön szép védéssel igazolta a döntés helyességét. A büntetések okozta felhők azonban sűrűsödtek a hazai kispad felett, előbb Polláková, majd Gerstmár Renáta is kettő percet kapott, utóbbinak a második volt a meccsen…
Vörösnek csak hetesből lehetett gólt lőni, míg a túloldalon Koroknai és Gerstmár is bevette Juhász hálóját, így a szünetre 16-12-es előnnyel vonulhattak a hazaiak.

A második harminc perc Fülöp góljával indult, majd Wolf talált be hetesből, ám a válasz egyik esetben sem késett, így a négygólos különbség beállt a csapatok között. A tavaly megszokott „válogatott” formát idén először felidéző Koroknai beállóból is eredményes volt, ám a meccs ekkor Veszeli Juditról szólt, aki egymás után négy gólt szerzett.
A váci Juhász Edina – sajnos – Vöröshöz hasonlóan jól védett, több vásárhelyi ziccert is megfogott, bár inkább a hazaiak hibáztak biztos helyzetekben többet a kelleténél. Lovásznak nem ment a játék, őt a vállsérülése után visszatérő Földes Kata váltotta. Nem feltétlen emiatt, de növelni tudta előnyét a HNKC, 26-20-nál az addigi legnagyobb különbség volt a két csapat között. A végjátékbeli hibák miatt ugyan felzárkózott a Vác, a HNKC-sikert azonban semmi sem veszélyeztette, a hazaiak 29-25-re nyerték a találkozót.

Az első győzelem megvan tehát, de itt nem szabad megállni, szombaton Pécsett, jövő csütörtökön pedig ismét hazai pályán a Fradi ellen lehet folytatni a pontgyűjtést.

Farkas József: Örülök az első sikernek, de a Vác nem volt könnyű ellenfél.

Forrás: Gyúrós István (promenad.hu)

Kiskunhalas NKSE - DVSC-Aquaticum 19-33 (9-14)
Kiskunhalas, Általános Művelődési Központ, 300 néző
Vezette: Hargitai I. Gábor, Markó Gábor
A Kiskunhalas NKSE gólszerzői: Takács Dusmáta 4(1), Valovics Nóra 4(3), Sterbik Andrea 3, Rábai Edina 2, Zámbó Krisztina 2, Tóth Zsuzsanna 2, Kósa Anikó 1, Sipos Krisztina 1
A DVSC-Aquaticum gólszerzői: Crap Daniela 9(2), Shynkarenko Tetyana 5, Hornyák Dóra 4, Szabó Valéria 4, Stuparicova Dagmara 3, Kazai Anita 2, Csáki Viktória 2, Uhrakova Lucia 1, Bognár Barbara 1, Soós Viktória 1(1), Szrnka Hortenzia 1
Kiállítások: 22 ill. 20 perc
Hétméteresek: 11/4 ill. 5/3

Vasas SC - Tajtavill-Nyíradony 24-35 (13-14)
Budapest, Vasas sportcsarnok, 250 néző
Vezette: Nagy Ferenc, Túróczy József
A Vasas SC gólszerzői: Balog Beáta 12(4), Szalontai Edit 4, Kolos Dorottya 3, Roszinszki Nóra 2, Szeberényi Blanka 2, Tóth Orsolya 1
A Tajtavill-Nyíradony gólszerzői: Sopronyi Anett 7(4), Varsányi Nóra 5, Kudor Kitti 4, Szűcs Nikolett 3, Pádár Margit 3, Szamosi Anita 3, Szamosi Lívia 3, Gulyás Nikolett 2, Flaskova Monika 2, Sütő Edina 2, Sütő Mariann 1
Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4 ill. 5/4

Az első félidőben még tartotta a lépést a lelkes fiatal Vasas a Tajtavill-Nyíradonnyal, szünet után azonban már kidomborodott csapatunk fölénye.

A fej-fej melletti első félidőt parádés második játékrész követte. Szünet után eleinte csak lassan nőtt a Köstner-tanítványok előnye, aztán 20–24 után végképp elfogyott a vendéglátók szuflája, míg a Tajtavill-Nyíradony játékosai ekkor kapták csak el igazán a fonalat. A káprázatos végjáték magabiztos győzelmet ért, s külön öröm, hogy a fiatal Varsányi Nóra öt góllal tette le a névjegyét.

MESTERSZEMMEL
Papp György: Ötven percig méltó ellenfelek voltunk, az utolsó tíz percet eldöntötte a nagyobb tudás, és a hosszabb cserepad.
Köstner Vilmos: Sok apró hibával játszva is felőröltük a lelkes Vasast, győzelmünket az utolsó negyedórában biztosítottuk be...