Koreáé és a bíróké a bronz

2008. augusztus 23. 6:10 © handball.hu

A Dél-Korea elleni olimpiai "kisdöntőn" nem sikerült megismételni az atlantai sikert, így a magyar nőikézilabda-válogatott minden tiszteletet megérdemlően a negyedik helyet szerezte meg ebben a szoros mezőnyben.

Fotó: beijing2008.cn
Olimpiai kézilabdatorna, bronzmérkőzés

Dél-Korea - Magyarország 33-28 (13-15)
Peking, National Indoor Stadium
Vezette: Chernega, Poladenko (RUS)
Dél-Korea gólszerzői: Mun P. 10, Hong 8(6), Park 5, Kim O. 4, An 3, Huh Sz. 1, Kim Cs. 1, Csoj 1
Magyarország gólszerzői: Ferling 7, Borbás 5, Görbicz 5, Hornyák 3, Tóth 3(3), Kovacsicz 2, Pigniczki 1, Tomori 1, Szamoránsky 1
Kiállítások: 6 ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/6 ill. 3/3

A koreaiak a tőlük megszokott nyitott védekezéssel indítottak, de Tomori és Ferling megtalálta a réseket. Ellenfelünk akciói egymás után kétszer is a kapufán landoltak, Görbicz pedig duplázott (6. perc: 2-4). A magyar sprint-nyitány még kettővel toldódott, ám ekkor az ázsiaiak egy határozott ritmusváltással rövid idő alatt 7-6-ra fordították javukra az állást. A támadásainknál egyre többször követtük el azt a hibát, hogy a lerohanásoknál - félve a visszatérő ellenféltől - elhamarkodtuk a lövéseket. A félidő közepére háromgólos hátrányba került válogatottunk.

A nem egyszer rontó Szamoránsky helyett Borbás lépett pályára, aki fürgébben mozgott a szétszóródott koreai védők között, és ennek meg is lett az eredménye. A 25. percben Ferling találatával újból mi vezettünk (11-12), és ez a 0-4-es sorozat elég erőt adott lányainknak a játékrész megnyeréséhez.

A jobbszélről kapura tartó koreai helyzetek góllal zárultak, így alig három perc alatt újra egált mutatott a kijelző. Nálunk az eddig is minden elismerést megérdemlő Ferling parádézott tovább, és Kovacsicz is betalált, meglepetésre balszélről pedig Hornyák. Pálinger viszont sajnos nem igazán érezte a labdák irányát. Háromnegyed órányi játékidő elteltével 22-22-nél elölről kezdhettük a győzelemért folyó küzdelmet. Ez a folytatásban Ferling és Moon gólpárbajának részeként volt felfogható még, de a lépéselőny az ázsiai csapatnál maradt.

Görbicztől végre érkeztek az elődöntőben is annyira hiányzó megoldások. A hajrá alatt a játékvezetők folyamatosan érthetetlen kiállításokkal büntettek minket, a koreai gólok azonban nem csak ezen múltak (56. perc: 30-27). A legvégére együttesünk a sok belső és külső tényező hatására felőrlődött, a tűz elfogyott, Tóth percekkel a vége előtti könnyes jelenete pontosan erről árulkodott. A különbség öt, a bronzérem pedig Dél-Koreáé lett.