Reszkess, Románia!(?)

2008. augusztus 17. 11:15 © handball.hu

A Dél-Korea elleni utolsó csoportmérkőzésen eldőlt, hogy az olimpia legjobb négy csapata közé kerülésért Románia lesz Magyarország ellenfele.

Fotó: beijing2008.cn
Olimpiai kézilabdatorna, B-csoport, 5. forduló

MagyarországDél-Korea 22-33 (11-19)
Peking, Olympic Sports Center Gymnasium
Vezette: Huelin, Breto (ESP)
Magyarország gólszerzői: Görbicz 7, Szűcs 3, Pigniczki 3, Vérten 3, Ferling 2, Tóth 2(1), Borbás 1, Kovacsicz 1
Dél-Korea gólszerzői: Oh Sz. 6, Mun P. 5, An 5, Huh Sz. 4, Hong 4(1), Park 3, Csoj 2, Kim O. 2(1), Bae 1, Szong 1

6. Németország 5 1 0 4 123-134 2

A handball.hu ismét Hajdu János szövetségi kapitányt szólaltatta meg a találkozó előtt:

handball.hu: Hogy látod, reális eredmény az oroszok ellen elért kilencgólos vereség?
Hajdu János: Oroszországnál nem vagyunk jobbak, de a kilenc találatos különbségnél igen. Aki látta a mérkőzést, láthatta, hogy magunkat vertük meg. Videón elemeztem a találkozót, ami megmutatta, hogy kisebb hibákat követtük el. Ha kicsit erőlködtünk volna, akkor maximum négy-ötgólos mínuszról lett volna szó, persze ennek már nincs lényege. Ha jól kezeljük ezt a vereséget, akkor még pozitívvá is lehet fordítani. Olyan egyszerű hibákat követtünk el, amelyeket ki lehet küszöbölni. A meccs első szakaszában nem mentek a dolgok, a második félidő eleje gyermeteg hibákkal volt tarkított, amelyből héttel elhúztak az oroszok. Innen ellenük szinte lehetetlen fordítani.

handball.hu: Több esélyt látsz mai ellenfelünk, Korea ellen?
Hajdu: A világbajnoki meccs alapján elmondhatjuk, hogy nem fekszik annyira a játékstílusuk. Ott el is vertek minket. A mostani formájuk alapján alapjában véve ők az esélyesebbek, de mi vertünk már meg esélyesebb gárdát is az olimpián. Nem leszünk kétségbe esve, felvesszük velük a versenyt, megpróbáljuk megszerezni a csoport második helyét.

handball.hu: A csoport harmadik helyezése most már biztos. A Játékok előtt rábólintottál volna erre?
Hajdu: Az volt a terv, hogy a csoportunkban megcsípjük a második vagy a harmadik pozíciót. Úgy tűnik, a negyeddöntőben Romániát, Norvégiát vagy Franciaországot kaphatjuk (azóta már eldőlt, hogy a románokkal vagy a kínaiakkal meccselünk majd a negyeddöntőben - a szerk.). A franciák ellen nem mehetünk biztosra, ugyanakkor a románok és a norvégok pedig minket nem írhatnak le. Igazi nagy csaták várhatók az elkövetkezendő napokban. Érdekesen alakulhat az első negyedik hely sorsa. Egy román-svéd, vagy norvég-svéd találkozóra se tenném a fejemet, csupán az orosz-kazah találkozó kimenetele egyértelmű.

handball.hu: Mivel készültök az ázsiaiak ellen? A szabadnapon ellátogattatok már sportágakra is?
Hajdu: Ugyanazok a programok, mint eddig is: reggeli, ebéd, vacsora, edzések, taktikai megbeszélések. Szervezett és alkalmazott taktikáról beszéltünk, ami sokszor nem ugyanaz. Mi megálmodunk valamit, feltételezzük az ellenfélről, mit fog csinálni, átgondoljuk, mi mit tudunk, aztán pedig jön a valóság.

A szünnapon végre eljutottunk a Madárfészek Stadionba, az atlétikai versenyek küzdelmeire. A diszkosz selejtezőt és a 100 méteres kvalifikációt is láttuk. Ezután ellátogattunk a magyarok táborába, ahol félórán át beszélgettünk a többszáz hazai szurkolóval. Tegnap nem is kézilabdáztunk, csak pihentünk, és egy húszperces videózást tartottuk. A lányok nem tiltakoztak a napi program ellen...

A mérkőzés tétjétől megzavarodott lányaink akárhogy is próbálkoztak, nem sikerült gólt préselniük a koreai kapuba. Ellenfelünk bezzeg nem csak képletesen, hanem gyakorlatilag is sorozatosan átejtette Pálingert, és az előtte védekezőket (?). A kilencedik perc végén aztán a 0-6-os állás még egy negatívummal spékelődött: Görbiczet két percre kiállították. Elsőszámú kapusunk hetest védett, Kovacsicz pedig végre megszerezte első találatunkat. Hozzá Szűcs iratkozott fel egyedül az első negyedórában a gólszerzők mai listájára. Az ázsiaiak ügyesen alakították ki helyzeteiket, és villámgyors összjátékuk ellen nem akaródzott érkezni a válaszunknak (21. perc: 6-15).

Vérten két szép, labdaszerzést követő ziccer-lövésén, és néhány Görbicz-akción kívül a kínkeserves szenvedésnél találóbb kifejezést nem lehetett lelni a magyarok teljesítményére (illetve annak hiányára...). Az utolsó másodpercekben Görbicz helyett hetest értékesítő Tóth állította be a fájdalmas félidei 11-19-et.

A játék összképének javulásához nagyon kevés volt a pár perc szünet. Pigniczki néhány egyéni megmozdulása úgy tűnt, csak önmagával szemben hozta a további lelkesedést, lendülete társaira nem volt ragadós. A kérdés egyre kevésbé a felzárkózás mikéntje lett, hanem hogy megússzuk-e tíz gól alatti vereséggel, avagy nem. Mind a második játékrész, mind a teljes meccs illúziórombolása miatt a befejezést - elnézést a Kedves Olvasóinktól - ezúttal nem kívánjuk tovább kommentálni.

Végeredmény: 22-33.

A negyeddöntőben Románia nemzeti együttese vár ránk, a találkozóra magyar idő szerint kedden 8.15-kor kerül sor.