Következik Dél-Korea

2008. augusztus 16. 18:08 © handball.hu

Vasárnap délután háromnegyed háromkor a magyarok utolsó csoportmeccsükön lépnek pályára. Az ellenfél a kiszámíthatatlan Dél-Korea, amelyik tízzel verte a németeket, viszont eggyel kikapott a braziloktól.

A két csapatot most csak röviden hasonlítom össze. Szélről és betörésből hatékonyabbak vagyunk, átlövésekből azonos a mutatónk. Ellenfelünk több technikai hibát vétett (65-73), és a magyarok sokkal több labdát blokkoltak (13-4). Bár több a kiállításunk (46 p.-28 p.), nálunk csak Tóth Timi, náluk Huh Szun Jung és Csoj Im Dzsong is szerzett már piros lapot.

A két válogatott kapusainál az összesített mutató alig tér el, ám a dél-koreaiak sokkal jobbak a hatosról és a hetesről ellőtt lövések tekintetében, viszont jóval rosszabbak a gyors letámadások (ziccerek) védéseiben.

Hol végezhetünk a csoportban?

Fotó: beijing2008.cn
Elsők semmiképpen nem lehetünk. Egy magyar és egy oroszok elleni német győzelem esetén az oroszokkal azonos pontszámmal állnánk. Mivel Oroszország ellen kikaptunk, az egymás elleni eredmény tekintetében a második helyre kerülünk. Ha egy pontot szerzünk, harmadikok leszünk.

A brazilok gólkülönbsége most -10, nekünk -2. Ez azt jelenti, hogy lehetünk negyedikek is a csoportban, de hajnali fél ötkor már sokkal okosabbak leszünk. Akkor ér véget ugyanis a svéd-brazil találkozó, és ha a dél-amerikaiak nyernek, megtudjuk, hogy mennyivel "szabad" kikapnunk Dél-Koreától, de erre talán inkább ne is gondoljunk, hanem inkább hajrá, lányok!

Kivel találkozunk a negyeddöntőben?

Kazahsztánnal és Angolával biztosan nem, bármelyik másik csapat potenciális ellenfél a fentiek és az A-csoport utolsó fordulójának eredményei függvényében.

A két csapat mérkőzésére magyar idő szerint vasárnap 14.45-kor kerül sor.