Elődöntőben a végletek csapata!

2008. augusztus 19. 7:30 © handball.hu

Hatalmas meglepetésre a két nagyarányú vereség után a magyar válogatottnak a sorsdöntő, románok elleni találkozón helyén volt a szíve, így a továbbiakban az éremért küzdhet.

A Gazeta Sporturilor címlapja a 2005-ös vb alatt - kis változtatással
Olimpiai kézilabdatorna, 2. negyeddöntő

MagyarországRománia 34-30 (16-14)
Peking, Olympic Sports Center Gymnasium
Vezette: Ljudovik, Vakula (UKR)
Magyarország gólszerzői: Kovacsicz 7, Vérten 6, Ferling 6, Tóth 5, Görbicz 4(1), Szamoránsky 3, Szűcs 2, Tomori 1
Románia gólszerzői: Maier 11(4), Neagu 6, Ardean Elisei 3, Olteanu 3, Amariei 3, Meiroşu 2, Brădeanu 1, Stanca 1
Kiállítások: 14 ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1 ill. 5/4

A magyar szurkolók az első negyeddöntő lefújása óta "készültek" a mérkőzésre a csarnokban. "Itthon vagyunk" - szólt a magyarok szózata a bevonulás alatt, majd a bemutatás után elénekelték a magyar himnuszt.

Fotó: beijing2008.cn
Az ellenfélnél Talida Tolnai kapus már nem játszott, helyette a magyarok ellen Nyíregyházán kilenc gólt szerző Mihaela Ani-Senocico öltötte magára a román mezt.

Egy Görbicz-labdaszerzést követően Vérten szerezte meg negyeddöntőbeli első gólunkat, mely után Pálinger hárításainak örülhettünk. Románia közel három és fél percig nem tudott eredményes lenni, de ez idő alatt sajnos mi is "csak" kettőig jutottunk. A 3-3-ig zárkózó románok ritmusát Ferling és Görbicz bombái törték meg, majd Szűcs kipattanóját Szamoránsky értékesítette (10. perc: 6-3). A játékba lassabban belemelegedő ellenfelünk fel-felzárkózása miatt kialakuló kritikusabb szituációkban vagy találtunk egy-egy meglepetés-gólt, vagy a nagy formában lévő Pálinger mentett, aki azonban tehetetlen maradt Maier büntetőivel és akcióival szemben.

A kitolt és megnyitott védelem hatására a 18. percben a románok (a csapatot a hátán cipelő) Maier újabb találatával egyenlítettek (9-9). Szerencsére lányainknak a helyén maradt a szívük, és a kialakított egy-két gólos előnyt továbbra is tartani tudták. A játékrészben elért 16-14-es vezetésünkhöz a két szélsőnk, Vérten és Kovacsicz is aktívan hozzátette a magáét.

A szünet utáni formaátmentés jól sikerült csapatunknak, ahol Ferling egyszerűen minden feladat megoldásánál villogott, Pálinger is jókor volt jó helyen (38. hely: 21-16). Tadici időkérése után a "győri" Bradeanu állt be az egyedül Maier és Lungu által nyomuló román együttesbe. Habát már kétszer is hattal ment csapatunk, a félidő derekára háromra olvadt ez az előny (44. perc: 24-21). Az ismételten fontos pillanatban Pálinger kifogta Neagu hetesét, Ferling ötödik góljával pedig már 26-21-re alakult az állás. A kiváló sorozat viszont még közel sem torpant meg, hiszen jött Tóth és Kovacsicz, és megint Ferling, majd ismét Kovacsicz (30-21).

Fotó: Axel Heimken
A vagy hatperces román gólcsendet Olteanunak sikerült megtörni. Ellenfelünk egy újabb erő-öszpontosítással mínusz hatra zárkózott. Az 54. percben, nyolcgólos vezetésünknél először Tomori kapta meg harmadik kétpercét, majd Vértent is kiállították az ukrán bírók. A kettős emberhátrányt három kapott góllal teljesítettük, de a korábban kialakított nagyarányú különbség miatt ez sem lehetett megrendítő. Az utolsó percre 33-29-cel fordulva már csak a megérdemelt ünneplés maradt a haza pályás hangulatot varázsoló szurkolók előtt a csodát bemutató magyar nőikézilabda-válogatottnak.

A csütörtöki elődöntőben az oroszokkal vagy a franciákkal csapunk össze.