Már csak 1 kell a negyeddöntőhöz

2008. augusztus 9. 4:24 © handball.hu

A magyar nőikézilabda-válogatott az elsők között kezdte meg a szereplést a XXIX. Olimpiai Játékokon. Csapatunk ellenfele Svédország nemzeti együttese volt, akiken (a végjátékot tekintve) könnyen léptek át Görbiczék.

Olimpiai kézilabdatorna, B-csoport, 1. forduló

Magyarország - Svédország 30-24 (15-14)
Peking, Olympic Sports Center Gymnasium
Vezette: Licis, Stolarovs (LTU)
Magyarország gólszerzői: Görbicz 7(3), Vérten 7, Tomori 6, Szamoránsky 4, Tóth 2, Ferling 2, Kovacsicz 2
Svédország gólszerzői: Islas Helgesson 6, Torstenson 5, Wiel Fredén 3, Utkovic 3, Ahlm 3(1), Flognman 2, Holmgren 1, Boson 1
Kiállítások: 14 ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 1/1

A csapat és a szurkolók nagy örömére Görbicz kezdőként mind támadásban, mind védekezésben kivette a részét. Az edzőmeccsek negatív tapasztalataiból kiindulva a meccs elejétől látszott, hogy sokkal koncentráltabban segítette Pálingert a fal. Szamoránsky és Vérten góljaival szépen indult a találkozó, viszont ezután az ellenfél gyorsan fordított (2-3). Lányainknak azonban annyira helyén volt a szívük, hogy már a 10. percben kínai figurára vállalkoztak, melyet Vérten értékesített (5-3). A svédek sem a széthúzott támadásainkkal, sem a gyors leindításainkkal nem tudtak mit kezdeni. Ennek eredményeként a 17. percre már megnyugtatónak tűnő előnyt sikerült kialakítani (10-5).

A biztos vezetés tudatában viszont elkövettük a szokásos hibákat: lelassultunk, és dekoncentrálttá váltunk, így a félidő hajrája a vártnál izgalmasabbnak indult (24. perc: 11-9). Ahlm és Torstensson továbbra is túljárt a magyarok eszén, ám Görbicz még rátett néhány lapáttal a tőle megszokott hihetetlennek tűnő lövésekkel. A harcos svédek mindössze egygólos hátránnyal várhatták a félidőt.

A fordulót követően nagy szükségünk lett Pálinger hárításaira. Nem igazán sikerült az újbóli felpörgés, és nagy nehézségek árán tudtuk csak a 2-3 gólos előnyünket tartani. A rövid ideig pihenő Görbiczet Ferling helyettesítette eredményesen, majd a visszatérő klasszis folytatta villogását a kettős emberhátrányt is nagyobb baj nélkül megúszó csapatban. Az addig kiélezett találkozó utolsó negyedóráját is még mindössze egygólos előnnyel nyithattuk, utána viszont egyre inkább magunkra találtunk, ami az ellenfél elfáradásának is betudható. Az eddig többnyire pontatlan befejezéseket lebonyolító Tomori is megtalálta a svéd kapu kulcsát. Alig öt perccel a vége előtt már a hétgólos vezetésért is támadhattunk, azonban erre hosszú ideig kellett várni, hiszen a 28-22-es állás Pálinger legyőzhetetlensége miatt is véglegesülni látszott. Wiel Fredén ugyan még bepréselt két svéd gólt, ennek ellenére hattal így is mi bizonyultunk jobbnak (30-24).