Nyolc év után újra BL-döntőben

2008. április 26. 20:13 © handball.hu

A hazai publikum a Hypo NÖ csapatától látványos, élvezetes játékot várt ma, és cseppet sem mellékesen a BL-döntőbe jutásért szükséges háromgólos hátrány ledolgozását. A várakozásoknak megfelelően továbbjutásuk egy percig sem forgott veszélyben.

Bajnokok Ligája-elődöntő, visszavágó
Hypo NÖ - HK Lada Togliatti 36-29 (20-12)
Maria Enzersdorf
Vezette: Sołodko, Sołodko (POL)
Hypo: Englert - do Nascimento 7, Aćimović 6(2), Oh 8, Kim 2, Tóth 10(4), Kirsner. Cserék: Rusnachenko (kapus), Piedade 1, Mjoung 2(1)
Lada: Szidorova - Klimova, Kurbanova 2, Muravjeva 1, Mocsalina 7, Posztnova 4, Vinogradova. Cserék: Konsztantinova (kapus), Davigyenko 5(3), Gruzgyeva 5, Csernojvanyenko 5, Nyikitina, Mahnyeva
Hétméteresek: 7/10 (Tóth ejtését Konsztantinova, Myoung és Tóth lövését Szidorova védte); 3/4 (Nyikityina lövését Englert védte)
Kiállítások: 10 perc (Aćimović, Oh, do Nascimento, Tóth, Piedade); 16 perc (Posztnova, Vinogradova, Muravjeva, Mocsalina, Mocsalina, Davigyenko, Vinogradova, Davigyenko)
Időkérések: 26'09" (19-10), 53'15" (31-25); 8'33" (7-3), 46'27" (27-21)
A mérkőzés: 5. p.: 3-2, 10. p.: 9-3, 15. p.: 13-7, 20. p.: 15-8, 25. p.: 18-10, félidő: 20-12; 35. p.: 21-16, 40. p.: 24-19, 45. p.: 26-21, 50. p.: 30-22, 55. p.: 33-26
Az első mérkőzés eredménye: 28-31
A döntőbe jutott: a Hypo 64-60-as összesítéssel

A Hypo semmit sem akart a véletlenre bízni, így a koreai különítmény Tóth Timivel kiegészülve már a hetedik perc végére egyenlőre hozta vissza az oroszok első mérkőzésbeli fórját (5-2). A vendégek megilletődöttsége nem csökkent. Továbbra is támadásban bizonytalanoknak, védekezésben pedig lassúnak tűntek, hiszen esetenként szinte félpályányi szélességet hagytak üresen. Mindennek meg is lett az eredménye, hiszen egy Lada-gólra hat válasz is érkezett (11. perc: 11-3). A togliatti alakulat sorozatban emberhátrányból is volt kénytelen játszani, mely szintén nem segítette őket az előre lendülésben.

A félidő derekától úgy tűnt, a hét-nyolcgólos Hypo-előny stabilizálódik, s ebbe a helyzetbe beleülve számos pontatlan támadást és labdaeladást is láthattunk szomszédainktól, viszont az oroszok még ezeket az ajándékba kapott helyzeteket sem tudták a maguk javára fordítani. Habár a félidei nyolcgólos osztrák előny összesítésben még csak mínusz ötöt jelentett a Ladának, az odáig mutatott teljesítményük alapján a szünet után sem számíthattak túl sok jóra (20-12).

Ennek ellenére a pihenő látszólag az orosz csapat számára telt hasznosabban: egy szenzációs 4-0-s szériát produkált, melyet csak Tóth tudott a 34. perc végén megtörni. A hazaiaknak így újból fel volt adva a lecke, Mocsalináék pedig nem akarták olcsón adni bőrüket. Ebben a szakaszban főként a két kapus, Englert és Konsztantinova közti különbség volt, mely megint a Hypo malmára hajtotta a vizet (50. perc: 30-22).

Az utolsó öt perc nyitányára szimpla, illetve dupla létszámhiánnyal, valamint hétgólos osztrák vezetéssel fordultak a csapatok, és a Lada még mindig nem adta fel a harcot. A feltüzelt hazai közönség azonban nem hagyhatta kedvenceit vesztükbe rohanni. A Togliatti a végjátékra megyitotta védekezését, ám ezzel már semmire sem jutott. A vége 36-29, így már csak holnap az ETO-n múlik, hogy egy orosz alakulat se lehessen részese az idei BL-finálénak.