Háromgólos hátrányban a Hypo

2008. április 20. 11:55 © handball.hu

Izgalmas és fordulatos mérkőzésen győzött a Lada csapata Toljattiban a Hypo ellen, a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. A mérkőzésen Tóth Tímea hat gólt lőtt, Szidorova pedig szenzációsan védett.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
HK Lada Toljatti - Hypo NÖ 31-28 (17-14)
Toljatti
Vezette: Gjeding, Hansen (DEN)
A Lada góllövői: Posztnova 5, Kurbanova 4, Vinogradova 6, Mocsalina 6, Gruzgyeva 3(1), Mahnyeva 2(1), Davigyenko 2(1), Klimova 3
A Hypo góllövői: Tóth 6(1), Kim 2, Myoung 6(5), Oh 5, Aćimović 3, do Nascimento 4, Piedade 2
Hétméteresek: 3/5 (Davigyenko lövését védte Rusnachenko, Mahnyeva kapufára lőtte); 6/8 (Tóth lövését védte Szidorova, Myoung kapufára lőtte)
Kiállítások: 10 perc (Muravjova, Muravjova, Posztnova, Muravjova, Gruzgyeva); 10 perc (Piedade, Oh, do Nascimento, Ačimović, Kirsner)
Piros lap: Muravjova (Lada, 44. p.)
Időkérések: 15'54" (8-9), 50'37" (25-25); 25'02" (13-12), 54'20" (28-25)
A mérkőzés: 5. p.: 3-2, 10. p.: 6-4, 15. p.: 8-7, 20. p.: 10-11, 25. p.: 13-12, félidő: 17-14; 35. p.: 19-17, 40. p.: 21-21, 45. p.: 23-23, 50. p.: 25-24, 55. p.: 28-25

Végig izgalmas elődöntőnek lehettek szemtanúi a Lada és a Hypo összecsapását megtekintő nézők. A hazai csapat jól kezdte a találkozót, ám az első félidő derekára több hibával játszottak, mint a vendégek, így a Hypo a 16. percre átvette a vezetést. Néhány perc elteltével már két góllal is vezettek, ám ekkor Szidorova jóvoltából 5-0-s sorozatot produkált a Lada, s a félidő végére már 17-14 lett az állás.

A második félidő első felében ismét erőszakosabban játszott a Hypo, s tíz perc elteltével kiegyenlítettek. Ekkor azonban egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól; újabb tíz perccel később 25-24-re vezettek az oroszok. A második játékrész utolsó harmadában azonban elhúztak Mocsalináék, Szidorova továbbra is kiválóan védett, így megérdemelten nyerték meg három góllal az elődöntő első mérkőzését.

A visszavágóra szombaton 20.20-tól kerül sor Südstadtban.