DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYUMM0Bp' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A nagy falat is kipipálva | handball.hu - kézilabda

A nagy falat is kipipálva

2008. február 24. 15:40 © handball.hu

A Bajnokok Ligája középdöntőcsoportjának harmadik fordulójában a Győri Audi ETO KC együttese a román Oltchim Valceát fogadta. A vendéglátó végig vezetve, megérdemelten húzta be magának az újabb két pontot.

Bajnokok Ligája, 1. középdöntőcsoport, 3. forduló

Győri Audi ETO KC - CS Oltchim Rm. Vâlcea 30-27 (16-13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Vezette: Višekruna, Stanojević (SRB)

Győri ETO: Pálinger - Mravíková 1, Brădeanu 2, Spiridon 6, Tomori 9, Vérten 8, Görbicz 4(1). Cserék: Herr (kapus), Kovacsics, Đokić, Hornyák
Oltchim Rm. Vâlcea: Pâslaru - Olteanu 1, Luca 4, Beşe 5, Stanca 6, Meiroşu 1, Maier 6(1). Cserék: Dinu, Tolnai (kapusok), Ivan, Ţăcălie, Lecuşanu 4(1), Vădineanu
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/2
Kiállítások: 6 perc (Spiridon, Tomori, Hornyák); 4 perc (Beşe, Tadici)
A mérkőzés: 5. p.: 4-2, 10. p.: 7-5, 15. p.: 10-6, 20. p.: 12-7, 25. p.: 14-10, félidő: 16-13; 35. p.: 20-14, 40. p.: 22-17, 45. p.: 24-17, 50. p.: 26-20, 55. p.: 28-23

A győriek továbbra is csak győztes meccseket tudhattak a hátuk mögött, míg a román válogatott játékosokkal teletűzdelt Oltchim két fordulóval ezelőtt a Nürnberg otthonában elvesztette első pontját.

Csakúgy, mint múlt héten a németek ellen, ezúttal is egy labdaszerzést követő Görbicz-góllal nyitott a mérkőzés. A rendkívül koncentráltan védekező hazaiak könnyen hatástalanították az ellenfél helyzeteit, így a 6. perc elejére már 5-2-re megléptek. Tadici azonnal időt is kért, hogy megrendszabályozza lányait. Stanca a szélen próbálta Görbiczet kiiktatni a játékból, ám Anita nemcsak hogy kézjelekkel jó előre mutatta Vértennek a figurát, hanem védőjéről lefordulva azt a begyakoroltak szerint gólra is váltotta. Tadici szokásához híven folyamatosan váltogatta mind a taktikát, mind az azt végrehajtani készülő játékosokat, ennek ellenére a két csapat közti különbség folyamatosan nőtt a győriek javára (21. perc: 13-7).

A románok tanácstalansága nemcsak támadásban volt feltűnő, hanem rendre lemaradtak a kontrákról is, és a korábban Pislarut váltó Dinu sem nyújtott kiemelkedőbb teljesítményt elődjénél. Szerencsére Pálinger fontos pillanatokban volt „jó helyen”, és a gólcsendesebb szakaszban tudta társait hárításaival nagyban segíteni. A szünet előtt a románok első embere reklamálásért sárga lapot kapott, ám az újabb elégedetlenkedésének köszönhetően ez kétpercre érett. Csapata viszont emberhátrányból is feljebb zárkózott, ám a félidőt így is három góllal rosszabb eredménnyel zárta, mint az ETO (16-13).

A pihenő után az eddig is kiváló formában játszó Tomorit az eddigi négy gólja úgy tűnt, még éhesebbé tette, így egyszerűen megállíthatatlan volt a román kapu előtt, és alig tíz perc leforgása alatt megduplázta ezt a számot. Mellette csapattársai is hatalmas hőfokon égtek, ami néhol ugyan pontatlanságot szült, ám összességében az ő malmukra hajtotta a vizet (44. perc: 24-17). Herr Orsi háromból már a harmadik büntetőt hárította, ezzel hálálva meg Konkoly Csabának ezen hétméteresekhez történő beküldését.

Keleti szomszédainkat azonban még ezzel sem tudták végleg két vállra fektetni, akik Bese harmadik találatával ismét ötre zárkóztak (26-21). A magyar oldalon a szenzációsan játszó Vérten is csatlakozott a nyolcasok klubjához, Pálingert pedig úgyszintén nem lehetett megingatni. Az ETO ma úgy lépett pályára, hogy a román bajnoknak esélye sem lehetett ellene. S szerénytelenség nélkül tehetjük hozzá, hogy komolyabban megszorítani sem tudták ma a vendégek ezt a győri csapatot.