A Toljatti első pontjai

2008. február 23. 18:58 © handball.hu

A Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában a Toljatti megszerezte első győzelmét és pontjait a Nürnberg ellen, amely egy félidőnyi esélyt kapott a vendég orosz csapattól.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. forduló, 1. csoport
1. FC Nürnberg - HK Lada Toljatti 31-39 (20-22)
Nürnberg, 1700 néző
Vez.: Hájek, Macho (CZE)

Nürnberg: Gubová, Krause (kapusok), Šimáková 3, Wohlbold 6, Rösler 7(3), Beck 5, Walzik 4, Rohde 2, Ofenböck 2, Sommerlund 2, Luber, Popluhárová
A Toljatti góllövői: Szidorova 1, Konsztantinova (kapusok), Posztnova 8, Davigyenko 8, Mocsalina 3, Muravjova 2, Nyikityina 7(7), A. Vinogradova 3, Kurbanova 4, Klimova 1, Csernojvanyenko 1, Gorskova 1, Gruzgyeva, Boldirjeva
Hétméteresek: 3/6 (Šimáková, Rösler és Beck hagyta ki); 7/9 (Nyikityina és Davigyenko hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc (Wohlbold, Rohde, Walzik, Ofenböck); 16 perc (Kurbanova, Csernojvanyenko, Mocsalina, Davigyenko, Muravjova, Mocsalina, Muravjova, Muravjova)
Piros lap: Muravjova (Toljatti) - 60. perc
Időkérések: 29'52" (20-22), 52'10" (28-35); 28'27" (20-20), 56'51" (30-37)
A mérkőzés: 5. p.: 2-3, 10. p.: 6-6, 15. p.: 9-10, 20. p.: 13-12, 25. p.: 18-18, félidő: 20-22; 35. p.: 22-24, 40. p.: 22-26, 45. p.: 24-29, 50. p.: 27-33, 55. p.: 28-36

A Toljatti két góljával kezdődött a mérkőzés, a hazaiak pedig Beck révén a 9. perc végén vezettek először (6-5). A kiegyenlített küzdelemben sorra a Toljatti vezetett 1-2 góllal, mígnem a 17. percben Rösler egyenlített ki ismét (10-10), de vezetni nem tudtak a Müller-lányok.

Egészen addig, míg Konsztantinova nem hibázott nagyot: egy büntető utáni kapuscserénél, a 23. perc elején Sara Walzik labdát lopott és az üresen álló kapuba talált, újra megszerezve ezzel a vezetést csapatának (15-14).

A félidő vége felé szinte minden támadás gólt hozott, ám a vendégek többször találtak kapuba, és a hazaiak néhány hibája után kétgólos előnnyel mehetett a szünetre az orosz csapat.

A Toljatti tovább harcolt a második félidő elején, s 10 perc alatt ötre növelték előnyüket (22-27). Ekkor a Nürnberg kettős előnyben két gólt tudott faragni ebből a hátrányból, és Gubová újra elkezdett jól védeni. Ám hiába, Ofenböck leteperte orosz ellenfelét, és kiállíttatta magát, s Davigyenko révén ismét öt, majd Nyikityina újabb büntetőjével hat góllal vezetett a Toljatti (24-30).

A rövidebb kispaddal rendelkező, láthatóan fáradt Nürnberg a 2. félidő derekán egyre több hibát ejtett. Néhány percen belül Rösler, majd Beck is büntetőt vétett el, és az ellentámadásokból szerzett gólokkal, valamint Szidorova védéseinek segítségével lassan, de biztosan elhúzott a keményen védekező Lada. A Nürnberg az utolsó percig küzdött, de erejükből csak egy nyolcgólos, 39-31-es vereségre futotta.

A mai mérkőzésen a német szurkolók hada - ahogyan eddig megszokhatták a nürnbergi lányok - egyetlen pillanatig sem szunnyadt, és ezt a játékosok felirattal köszönték meg a mérkőzés végén.