Kialakult a felsőházi négyes

2006. március 5. 0:33

Az NBI 20. fordulójának szombati mérkőzései után már biztos, hogy a rájátszás felsőházába (1-4.) a Győr, a DVSC, az FTC és a Dunaferr kerül, hiszen a Cornexi idegenben kapott ki a Kiskunhalas csapatától.

Kocsik Viktória
NBI, 20. forduló
Kiskunhalasi NKSE - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 24-21 (11-11)
Kiskunhalas, 700 néző
Vezette: Jancsó, Marczinka

Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Balogh B. 6(1), Kenyeres 3, Tápai Sz. 3, Őri E 3, Vijunaité 2, Korgyuk 1, Pádár 1, Szabó V. 1, Triscsuk 1, Csernus, Vaszari, Tilinger. Vezetőedző: Szabó Edina
Kiskunhalas: Győri, Vörös H (kapusok), Kocsik 7(3), Borbély 5, Kocsis 5, Ilyés 3, Kurgyis 2(1), Koroknai 1, Kósa 1, Baross, Micskó, Ruskó. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 4/5 (Kocsik hagyta ki); 2/4 (Balogh B. és Tápai hagyta ki)
Kiállítás: 10 perc (Kocsik, Koroknai, Kósa, Kurgyis, Ruskó); 8 perc (Kenyeres, Korgyuk, Szabó, Tápai Sz.)
Az eredmény alakulása: 7. perc: 1-2, 10. perc: 2-4, 15. perc: 3-8, 20. perc: 6-8, 25. perc: 10-9; 35. perc: 13-13, 40. perc: 17-14, 45. perc: 19-16, 55. perc: 22-19, 58. perc: 23-20

A Szabó Edina vezette gárda nehéz feladatnak nézett elébe, hiszen nélkülöznie kellett egy héttel korábban elvesztett egyéniségét, Siti Beát. Az irányító, mivel sérülése miatt pályafutását abbahagyni kényszerült, erre az utazásra kizárólag, mint technikai igazgató kísérhette a csapatot. Siti posztján Őri Edina és Tápai Szabina is játéklehetőséget kapott, egyaránt 3-3 gólt szerezve csapatuknak. A Cornexi azonban hiába vezetett az első játékrész nagy részében, és vonult döntetlennel az öltözőbe, a második félidőben Zsiga Gyula tanítványai állandósították a háromgólos különbséget, amit a fehérváriak már nem tudtak leküzdeni.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Huszonnégy gólt kaptunk, nagy részét saját labdáink elvesztéséből, a támadásban lőtt góljaink száma viszont rettentően kevés, és nem is jellemző a csapatunkra. Sajnos vagy kihagytuk a ziccereinket, vagy eladtuk a labdáinkat.

Több fordulópontja is volt a mérkőzésnek, így többször visszajöhettünk volna, de nem tudtuk kijátszani a helyzeteinket. Az ellenfelünk nagyon lelkesen küzdött, azt hiszem, megérdemelték a két pontot.

Siti Bea kiesése a csapatból nem kizárólag egy vezéregyéniség elvesztését jelentette. A Cornexinek az egyik legrutinosabb, támadásban és védekezésben is az egyik legbiztosabb játékosát kell nélkülöznie. Az ő játékának a minősége hiányzik a csapatból, hiszen ennyivel gyengébbek lettünk. Olyan szintű játékos, mint a Bea, kevés van, és a pótlása sem megy egyik napról a másikra, de igyekszünk. Természetesen vannak fiatal tehetségeink, akik küzdenek, de az még nem ugyanaz a játéktudás."

Siti Bea, a Cornexi technikai igazgatója: "Nagyon furcsa volt, hogy most a pálya széléről segíthettem a csapatnak, kívülről egyébként jobban látni, hol a hiba és miben kell még változtatni. Jól kezdett a csapat, olyan védekezést választottunk, amivel megleptük őket, és ennek meg is lett az eredménye, hiszen 8-3-ra vezettünk, de utána már nem tudtunk olyan simán megszerezni a labdát és kihagytuk a ziccereinket. A második félidőben, a támadójátékunkban nem volt elég erő, energia és nem tudtuk őket kellőképpen megmozgatni. Kevés átlövéssel próbálkoztunk, nem szerezetünk elég gólt direkt indításból. Kicsit úgy érzem mindenki bizonytalanná vált, túl sok volt az egyéni kísérlet. A kommunikáció egymás között a pályán még nem az igazi."

Forrás: Presstige Média

Győri Graboplast ETO KC - Bp. Kőbányai Spartacus SC 33-23 (14-11)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1500 néző
Vez.: Hiebl, Kocic (osztrákok)

Győr: Herr O., Petróczi (kapusok), Mörtel 6, Bódi 5, Nagy K. 5(1), Görbicz 5(3), Juhász 3, Kovacsicz 3, Bradeanu 2, Herr A. 2, Lazer 1, Vérten 1. Edző: Róth Kálmán
Spartacus: Lengyel, Székely (kapusok), Borkowska 4, Viglási 4, Halmai 3, Szőke Sz. 3, Kévés 3(3), Nagy A. 2, Rózsa 2, Lánczos 1, Szamosi A. 1, Novográdecz, Such, Szamosi L. Edző: Laurencz László
Hétméteresek: 4/4; 3/3
Kiállítások: 6 perc (Lazer, Mörtel, Mörtel); 4 perc (Viglási, Viglási)

Hódmezővásárhelyi NKC SE - Vasas-invitel 32-34 (17-17)
Hódmezővásárhely, 400 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Hódmezővásárhely: Körmöczi, Scholtz (kapusok), Nyikolajenko 12(3), Wolf 6(2), Ancsin 4, Mucsi 4, Jenőfi 3, Gaál 2, Sipos 1, Bloj, Fehér, Gagyi, Jókai, Miklós. Edző: Buday Ferenc
Vasas: Triffa, Tóthová (kapusok), Őri A. 11(9), Szilágyi 6, Tomori 6, Blaskovits 4, Horova 3(1), Moszkovaja 2, Berta 1, Simon 1, Ábrahám, Gabnai, Reubl, Stiener. Edző: Mocsai Lajos
Hétméteresek: 5/5; 10/10
Kiállítások: 8 perc (Ancsin, Jókai, Jókai, Wolf); 14 perc (Ábrahám, Ábrahám, Moszkovaja, Moszkovaja, Gabnai, Horova, Őri A.)
Piros lap: Moszkovaja

Váci NKSE - Békéscsabai ENK 36-26 (20-15)
Vác, 400 néző
Vez.: Pech, Vágvölgyi

Vác: Juhász, Gridnyeva (kapusok), Klász 9, Rábai 7, Sterbik 6, Veszeli 4(1), Mátyás 4(2), Őri C. 3, Hornyák 2(1), Turza 1, Belső, Farkas, Trufán, Zácsiková. Edző: Kenyeres József
Békéscsaba: Veress, Mészáros (kapusok), Zsuzsa 6(6), Brecska 5, Kelemen 5, Tóth K. 3, Vincze Zs. 3, Szekeres 2, Forczek 1, Jancarová 1, Buzási, Cifra, Gábor, Hajdu L. Edző: Rapatyi Tamás
Hétméteresek: 4/7 (Klász, Mátyás és Veszeli hagyott ki egyet-egyet); 6/9 (Zsuzsa hagyott ki hármat)
Kiállítások: 10 perc (Hornyák, Mátyás, Őri C., Trufán, Veszeli); 14 perc (Forczek, Hajdu L., Jancarová, Kelemen, Szekeres, Szekeres, Vincze Zs.)