DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY6CqaQO' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Az ázsiaiak jobban hajráztak | handball.hu - kézilabda

Az ázsiaiak jobban hajráztak

2005. augusztus 10. 19:25 © handball.hu

A mai mérkőzéstől függetlenül elődöntőbe jutott magyar válogatott elszenvedte első vereségét Dél-Koreától a XV. Női Junior Kézilabda-vb középdöntőjének utolsó mérkőzésén. A pénteki elődöntőben így a másik felsőági csoport győztesével, Oroszországgal találkozik Mátéfi Eszter csapata.

Fotó: chf.cz
XV. Női Junior Kézilabda-vb, II, középdöntő-csoport, 3. mérkőzés
Dél-Korea - Magyarország 26-22 (13-12)
Brünn, 400 néző
Vez.: Robledo, Sobenko (argentínok)

Dél-Korea: Son, Yong (kapusok), Song 11(3), Yoon 6, Han 3, Jung 3, Hu 2, Kwon G.-H. 1, Jeon, Kim J.-H., Kim E.-Y.
Magyarország: Hoffmann, Király (kapusok), Tápai 7(1), Balogh 3, Sopronyi 3, Kamper 3, Juhász 2, Bódi 2, Tomori 1, Laluska 1, Szamoránsky, Gerstmár, Temes, Csáki.
Kiállítások: 14 perc (Yoon, Song, Hu, Jung, Kwon G.-H., Baek /szöv. kap./, Jeon); 10 perc (Juhász, Juhász, Temes, Gerstmár, Balogh)
Hétméteresek: 3/4 (Song hagyta ki); 1/1

A magyar lányok csak a 7. percben tudtak vezetni a dél-koreaiak ellen Juhász, Tápai és Balogh gólja után 3-2-re. Han viszont kiegyenlített, és onnantól kezdve már csak az ázsiaiak vezettek a mérkőzésen. A 15. percben Kampernek még sikerült kiegyenlítenie, de Song és Jung góljai után elhúzott az ellenfél 12-8-ra.

Tápai, Juhász, Tomori és Kamper lövései után, a 28. percben ismét egyenlő volt az állás (12-12). A félidő utolsó gólját ismét Song jegyezte, bár Laluskának még lett volna lehetősége kiegyenlítenie egy szabaddobásból.

A második félidőt ismét a dél-koreaiak kezdték két góllal, a másik oldalon viszont csak Tápai találta meg a kaput. A 38. percben már négy góllal vezetett az ellenfél (18-14), és úgy tűnt, nehezen áll fel a magyar csapat. Sopronyi, Bódi és Laluska azonban reményt keltett a szurkolókban, egy gólra csökkentették a hátrányt a 43. percre (19-18).

Nem sokkal ezután ismét elindult az ázsiai gyors, az ellenfél ugyanis zsinórban 5 gólt lőtt, amely megpecsételte a magyarok sorsát (54. perc: 25-19). A mérkőzés végén Tápai és Sopronyi szépített egy kicsit a csoportelsőséget eldöntő meccs eredményén, a végére négygólos vereséget könyvelhetett el magának Mátéfi Eszter csapata (26-22).

A középdöntő-csoport második helyének megszerzése után pénteken délután fél hatkor lép újra pályára a magyar csapat. A világbajnokság elődöntőjében Oroszország lesz Tápaiék ellenfele. A mérkőzést a Sport 1 ÉLŐben közvetíti 17:15-től.