Eddig százszázalékos a magyar csapat

2005. augusztus 6. 19:52 © handball.hu

Magyarország női junior kézilabda-válogatottja megszerezte negyedik győzelmét is a Brünnben zajló világbajnokságon Szerbia-Montenegró ellen, és ezzel csoportelsőként folytathatja útját a középdöntőben. A következő ellenfél hétfőn - az eredeti program alapján - Ukrajna lesz.

Fotó: chf.cz
A szenzációs második félidőt játszó magyar női junior kézilabda-válogatott csoportelsőként zárta a Csehországban zajló világbajnokság első hetét. Az utolsó, eddigi legfontosabb és legnehezebb mérkőzésen a legfélelmetesebb ellenfél, Szerbia-Montenegró ellen játszottak Laluska Eszterék.

Az öt gólig jutó átlövő mellett Sopronyi Anett és Juhász Gabriella is jól szerepelt, de Triffa Ágnes és Hoffmann Kitti is klasszis teljesítményt nyújtott a magyar kapuban.

XV. Női Junior Kézilabda-világbajnokság, D-csoport
Szerbia-Montenegró - Magyarország 17-20 (10-7)
Brünn
Vez.: Din, Dinu (románok)

Szerbia-Montenegró góllövői: Radovic 8, Radicevic 5(1), Jovanovic 2, Toskovic 1, Durovic 1.
Magyarország: Triffa, Hoffmann (kapusok), Laluska 5, Juhász 4, Sopronyi 4, Tápai 3, Bódi 3, Gerstmár 1, Tomori, Szamoránsky, Kamper, Temes, Belső, Balogh

Kiállítások: 2 perc (Radovic); 12 perc (Tomori, Juhász, Laluska, Gerstmár, Tápai, Sopronyi)
Hétméteresek: 1/1; 1/1
A mérkőzés alakulása: 3. p.: 1-1, 6. p.: 2-1, 13. p.: 3-3, 20. p.: 6-4, 29. p.: 8-7, 35. p.: 12-9, 41. p.: 13-13, 44. p.: 15-15, 51. p.: 16-16, 59. p.: 16-20

Mindkét együttesnek fontos találkozó volt a szombati, és ez némi feszültséget is okozott a játékosoknál. Az első félidőben a védekezésben mutatott játék, és a két kapus, Mirjana Milenkovic és Triffa Ágnes parádéi ejtették ámulatba a szurkolókat. A szerb-montenegrói csapat szélsője, Radicevic, valamint átlövője, Radovic 4-4 góllal, Laluska, Bódi és Tápai pedig a 2-2 találattal lepte meg a gólra éhes hálókat. A magyar lányok a durva, néha brutális védekezésüket gyakorolták, amelyre az ellenfél csak fájdalmas arcokat tudott vágni. Mégis déli szomszédaink fordultak háromgólos előnnyel.

A második félidőben azonban - köszönhetően a juniorok még keményebb védelmének - a szerb-montenegróiak már alig találtak be Triffa és Hoffmann kapujába. Juhász és Laluska újabb góljai csökkentették a hátrányt, és Sopronyi a 42. percben kiegyenlített. Egy perccel később Gerstmár találata már vezetést jelentett a piros-fehér-zöldek javára.

Bár többször is kiegyenlített Radovic, de Juhász, Sopronyi és Tápai találataival mindig újabb előnyre tettünk szert. Az utolsó öt percben igen koncentrált játékkal Bódiéknak sikerült négy góllal elhúzniuk. A végeredményt a második félidő derekától saját csapatát a hátán cipelő Ana Radovic állította be.

Mátéfi Eszter, Magyarország szövetségi kapitánya: "Nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült megvernünk Szerbia-Montenegrót, amely nagyon erős csapat. Az első félidőben idegesek voltunk, és ez befolyásolta a teljesítményünket. A második félidőben azonban sokkal jobban játszott csapatom, köszönhetően a védelmünknek, és Hoffmann kapusnak egyaránt."

Svetislav Jovanovic, Szerbia-Montenegró szövetségi kapitánya: "A magyaroknak sokkal több energiája maradt a mérkőzés végére, hiszen kollégám több játékost tudott játszatni a mérkőzés folyamán. A játékvezetőkben csalódtam, mert úgy gondolom, nem egyformán ítéltek a két csapat számára. A magyar pofonokat talán jobban büntethették volna."

A junior-vb egy napos szünet után hétfőn folytatódik. A felsőház középdöntőit Brünnben, az alsóház középdöntőit Zlínben tartják meg. A felsőház I. hatosába az A- és B- csoport 1-3. helyezettje, II. hatosába a C- és D-csoport 1-3. helyezettje kerül. Ott az eddig még nem találkozott csapatok küzdenek meg egymással hétfőn, kedden és szerdán, így tehát következő ellenfeleink - az eredeti programban szereplő sorrend szerint - Ukrajna, Lengyelország és Dél-Korea lesznek.

Az alsóház I. négyesébe az A- és C-csoport 4., valamint a B- és D-csoport 5. helyezettjei, II. négyesébe az A- és C-csoport 5., valamint a B- és D-csoport 4. helyezettjei kerülnek. Azok a csapatok mérkőznek meg egymással, akik még nem találkoztak a vébén.

Fontos megjegyezni, hogy amíg a felsőházban magukkal viszik a csapatok azokat a pontokat, amelyeket az ott található csapatok ellen szereztek meg, addig az alsóházban újra kezdődik a pontszerzés.