Belátható közelségben a vb-re kijutás

2011. június 5. 18:02 © handball.hu

18.30-tól Balingenben kezdetét vette a magyar válogatott idei két legkomolyabb találkozója közül az első. A németek is tettre készek voltak, és egy, a végletekig kiélezett meccsen szenvedtünk mindössze kétgólos vereséget.

Világbajnoki selejtező, 1. mérkőzés
Németország
26 (11)
24 (12)
Balingen, Sparkassen Arena Balingen, 1200 néző
Játékvezetők: Vaidas Mažeika, Mindaugas Gatelis (litvánok)
Piros lap: Althaus (3 X 2 perc)

A magyar válogatottat a csarnok férőhelyéhez képest népes szurkolótábor kísérte el erre a találkozóra. A helyszínre még Angliából is érkeztek szurkolók az ott dolgozó honfitársaink közül, a Németországban élő és munkálkodó magyarokat nem is számolva. A csapat már pénteken megérkezett Balingenbe, és sérülés nélkül, komplett létszámmal várta a bevetést.

Ami az arckifejezéseket illeti, gyakorlatilag semmi különbséget nem lehetett látni a két csapat között: mindenki egyformán, a téttől elsápadva, falfehér arcberendezéssel várta a kezdő sípszót.

Egy hazai hétméteres-értékesítéssel indult a találkozó, majd Görbicz lépéshibájából vették el tőlünk rögtön az első támadásban a labdát. Az ország Anitája ezután az első hétméteresünket is kihagyta, és ezek után nem sokat vigasztalt az, hogy ezt az értékesítési lehetőséget az ő nagyszerű passzát követő beadás után kaptuk. 2-2-es állásnál Krause már ápolásra szorult, de sem őt, sem csapatát nem volt időnk sajnálni. Tomori már korán nekilátott Englert kapujának megtöméséhez, de a kapusteljesítmények nem csak a mi oldalunkon nem hiányoztak.

Támadásban kétirányítós játékkal próbálkoztunk, ám az ellenfelet ez sem tudta meglepni, bár a 12. percben Zácsik pályára lépésével azonnal új szín keveredett a kézilabdázásunkba (13. perc. 5-4). Sajnos a felesleges helyzetekben kapott kétperces kiállításaink igencsak nem estek jól nekünk, ennek ellenére a legnagyobb szerencsénk a volt, hogy a vendéglátónk sem vitézkedett, Szucsánszki pedig jól értékesítette a büntetőinket (21. perc: 7-7). Ekkor nyitott védekezéssel próbálkoztunk, de Jurackék ezt is a maguk javára tudták fordítani. Zácsik védhetetlen gólja után a 25. percben átvettük a vezetést (8-9), azonban az Augsburg találatát követő támadást elvették tőlünk. A lányok a védekezés feljavulása mellett a támadásokra is egyre nagyobb hangsúlyt helyeztek, és Bulath utolsó másodpercben lőtt találatával a félidőt 11-12-re hozták.

Míg Németország a hálója előtt tartotta Englertet, nekünk Pálingerrel kapcsolatban nem volt miért tennünk ezt. Herr Orsi mellett Bódi is pályára került, miközben ellenfelünknél nem történt újítás. Herr elképesztő ziccereket fogott ki, ami idáig nagyon hiányzott csapatunk játékából. Nadgornaja tűnt ma a németek legnagyobb fegyverének, az úgymond „sztárokat” eddig sikerült kellő távolságban tartani. A 38. percben, 13-13-nál Ferling is beszállt a küzdelembe, de az első helyzete kimaradt, Melbeck viszont nem hibázott. Ekkor Vérten duplája mentette meg a csapatot, ám jött Althaus és Loerper (42. perc: 16-15).

Ebben a percben Althaus megkapta a harmadik kétperces büntetését is, így a lelátón találhatott már csak magának helyet. A mieink belassultak, és ezzel párhuzamosan a csapatmunkával menetelő germánok rá is haraptak a lehetőségre (47. perc: 20-17). Bódi és Szamoránsky találataival visszahoztuk élesbe a meccset, és innen megint csak a non-stop küzdelem folyt minden egyes esett gólért (51. perc: 22-21). Englertet Schülke váltotta a hazai kapuban, Jensen ezzel is megpróbált új színt vinni csapata játékába. A válogatottba erre a párharcra visszatért Krause szórta a találatokat, de a válogatottunk sem hagyta magát lerázni (55. perc: 23-23). A reklamálások miatt is egyre parázsabb hangulatban az utolsó négy percet is egálon álló részeredménnyel kezdték meg az együttesek. Mi Bulath kiállításával emberhátrányba kerültünk, miközben a vendéglátót Richter egyéni akciói vitték előre (59. perc: 26-24). Innentől kezdve már gól nem esett, így az idegenben két góllal kikapott magyar válogatott nagyon jó esélyekkel várhatja a jövő heti győri visszavágót. Végeredmény: 26-24.