Hajszálon elcsúszott hollandok

2009. november 21. 11:03 © handball.hu

A Pannon Kupa utolsó előtti mérkőzésén az eddig nulla ponttal álló Hollandia próbált szépíteni a csütörtökön a lengyelek ellen egy pontot szerző Ukrajna ellen. A félidőben döntetlenre állt a meccs,ami egy kapusgóllal dőlt el.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 4 perc

A nagyobb tempót diktáló, gyors támadásokat vezető hollandok 1-3-as, majd 3-5-ös vezetésre tettek szert, de az ukránok az eddig is húzóemberekként bizonyító Pidpalova és Nyikolajenko jóvoltából kiegyenlítettek (10. perc: 5-5). Az alacsonyabb termetű Van Heijdenék előnyükre fordították ebbéli hátrányukat, hasznosan hozták játékba szélsőiket, és a magas ukrán védők mögé is szemfülesen befurakodtak, de védekezésben nehezebb volt távolabb tolni a kaputól az ellenfelet, aki lassú munkával ugyan, de fordított (24. perc: 12-11), de a félidőre Van Dort harmadik találatával újra egálra állt a meccs.

A mérleg billegését hozta a folytatás magával: 14-15, 16-15, 16-18, 19-18, ami egyértelműen mutatja, hogy egyik csapat sem tudott stabilan jól játszani, és általában az éppen jobban állók hibái vezettek a fordulatokhoz. A 49. percbeni 25-22-es ukrán vezetés azonban már többet sejtetett magában: határozottan felgyorsultabb játékot, az ellenfél kikényszerített helyzetbe hozatalát, és a nagyobb hátránytól a kapus Roelofs mentette meg ekkor többször Hollandiát. Groener mester időkérése nagyon jókor jött 26-22-nél, hiszen a junior Snelder és Lamein vezetésével kiegyenlített csapata (56. perc: 26-26), aki ezzel jelezte, hogy nem pont nélkül szándékozik hazautazni Magyarországról. Nemhogy pont nélkül, de 26-27-nél már csak a győzelem volt elfogadható számukra. A hajrában van der Wissel szorult ápolásra, ki is esett a játékból. Pidpalova kiegyenlített, a kapus Viszotszka pedig a cserélgetéssel elfoglalt holland kapuba lőtte a győztes találatot. Végeredmény: 28-27.