Újra hullámvasúton a lengyelek

2009. november 20. 16:21 © handball.hu

A tegnap bravúros pontszerzést végrehajtó Lengyelország a magyarokat rendesen megizzasztó Hollandia együttesével mérkőzött meg a Pannon Kupa második játéknapján, és egy, az utolsó másodpercig éles csatában nyert ellene.

Piros lap: Lamein 3x2 perc (53. p.)

Érdekesen alakult a meccs eleje, ahol a lengyelek vezettek több támadást, és szereztek több labdát, ám a lerohanásokkal dolgozó hollandok a tizenkettedik percre 2-3-ról 7-3-ra fordítottak, és a következő periódusban előnyüket nemcsak stabilizálni, hanem növelni is tudták (18. perc: 11-5). Ekkor ügyesen láttak neki Kulwinskáék a zárkózásnak, akik látványos gólokkal, közte távoli kapus-átejtéssel is bátran kísérleteztek, aminek meg is lett az eredménye (26. perc: 12-11). A holland lányokat mindez tejesen leblokkolta, és főként csak az ezután értékesített büntetők segítségével tudtak a szünetre háromgólos pluszban maradni. Félidőben: 15-12.

A hollandok számára nem folytatódott jól a csata: ellenfelük az egyenlítésért támadhatott, ők pedig hol dupla, hol szimpla emberhátrányban próbálták ezt megakadályozni, de csak a 35. percig sikeresen – ekkor Kucinska találatával alakult egálra a meccs (15-15), majd a 40. percben az első megítélt (és Waga által értékesített) lengyel hetessel már 16-17-re változott az állás. Van der Heijdenék számára újra egy néma periódus érkezett, helyzeteiket képtelenek voltak komolyra fordítani, így a 19-22 nem csak a rivális érdemét mutatta. Lamein időközben megkapta a harmadik kétperces kiállítását is, s ugyanez a veszély fenyegette már Sneldert is.

Snelder és társai viszont az ijedtség helyett összekapták magukat, és az 57. perc végén kiegyenlítettek (23-23). Abbingh hihetetlenül fontos pillanatban rontott büntetőt, ám az emberelőny a találkozó végéig az ő csapatát segítette. Stachowska nem adta meg az ellenfélnek ugyanezt az örömöt, de Abbingh kiköszörülte az iménti csorbát. Lisewska utolsó másodpercekben belőtt bombája ellen azonban már nem maradt idő válaszra. Végeredmény: 24-25.