Németország az elődöntőben

2007. december 13. 14:00 © handball.hu

Az AngolaNémetország találkozóval megkezdődtek a 2007-es nőikézilabda-világbajnokság negyeddöntőinek küzdelmei a párizsi Bercy Sportcsarnokban. Az utolsó percig izgalmas mérkőzés végén a németek örülhettek a sikernek.

Világbajnoki negyeddöntő mérkőzés

AngolaNémetország 33-36 (14-18)
Vezette: Chernega, Poladenko (RUS)
Angola gólszerzői: Eduardo 1, Bengue 8/3, Trindade 1, Calandula 1, Almeida 4, Fernandes 1, M. Kiala 13, Bernardo 1
Németország gólszerzői: Härdter 1, Jurack 11/1, Wörz 1, Müller 3, Reiche 1/1, Hering 2, Krause 6/1, Blacha 1, Baumbach 4/1, Melbeck 6
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/4
Kiállítások: 10, ill. 10 perc

Az esemény előtt sok találgatás kapott szárnyra, vajon születnek-e meglepetés-csapatok, s erre a pozitív választ idén nem Brazília, vagy épp valamelyik európai alakulat adta, hanem Angola. Németország a középdöntőben történt ügyes taktikájának köszönhetően került most szembe az afrikaiakkal.

A német csapat Jurack négy, és az eddig formán kívül játszó Krause dupla góljának köszönhetően a nyolcadik percre már 6-1-re ellépett ellenfelétől. Angola picit összekapta magát: követő emberfogásuk egyre jobban beváltotta a hozzá fűzött reményeket, magas, atlétikus támadóik pedig szép helyzeteket dolgoztak ki, ami hátrányuk csökkentésére még nem volt elég, de növelésének megtorpantására igen. Marcelina Kiala a tizenötödik percben már ötödik találatát szerezte, csak sajnos társai eredményességben nem tudtak felnőni hozzá. Bernardonak sikerült Jurackot kiiktatni a németek támadójátékából, miközben csapatában újabb „csodafegyver” lépett pályára Ilda Bengue személyében. A 28. percben már 14-17-re fel is zárkóztak az angolaiak, ekkor Englertet Woltering váltotta a német kapuban, miközben ugyanezen a poszton az ellenfelük játékosai bravúrokat mutattak be. A félidőben 14-18-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A szünetet követően Angola rákapcsolt a játékra: alig négy perc alatt négyszer talált a német kapuba, ezzel felpörgetve a mérkőzés tempóját is. Baumbach kijött védekezésben zavaróba, Woltering pedig tette a dolgát, ezért nem vált szorosabbá a meccs. A félidő második tízpercére felpörögtek az események: mindkét oldalon sorozatban estek a gólok, viszont a németek találatai kisebb hibaszázalékkal műküdtek, így a 48. percre már 24-30-ra módosult az állás. Öt perccel a vége előtt Trindade megkapta második kétpercét is, Baumbach büntető-találatával pedig már az eddigi legnagyobb, hétgólos különbség alakult ki a két csapat között. Az első játékrész két angolai sztárja, Bengue és Marcelina Kiala folytatta a gólgyártást; előbbi nyolc, míg utóbbi már tizenharmadszorra volt eredményes. Alig két perc volt hátra, mikor Nadine Krause bokája olyan szerencsétlenül sérült, hogy el kellett hagynia a játékteret. A németek emberhátrányban, ám Melbeck utolsó találatával háromgólos győzelemmel fejezték be a mérkőzést.

Az első negyeddöntő legjobb játékosa Grit Jurack lett.

Armin Emrich (Németország): Hihetetlenül boldogok vagyunk, hogy az elődöntőbe jutottunk. Nagyon nehéz csoport- és középdöntőkör után tudtunk ismét nyerni egy újabb fontos meccsen. Angola hatvan percen keresztül tudott fantasztikus tempót teljesíteni. Keményen készültünk ellenük, és ez meghozta az eredményét. Ez már a negyedik év, mikor egymás után jó eredményt hoz a csapat. A lányok továbbra is nagyon lelkesek, így teljesen elégedett vagyok velük. Természetesen megijedtünk, mikor a meccs végén még mindig volt Angolában annyi erő, hogy felzárkózzon két gólra, hiszen az egész világverseny alatt nagyszerű eredményeket produkáltak, de a szívünk és az akaratunk most is a helyén volt.

Jerónimo Neto (Angola): Egy, az utolsó percig nyitott meccset játszottunk, 50-50% eséllyel. Most még nagyon tanulófázisban vagyunk, és a negyeddöntőbe jutás már önmagában nagy sikernek számít. A tavalyi európa-bajnoki negyedik helyezett Németország ellen egy nagyon kemény mérkőzést vívtunk, ami önmagában is szép eredmény.