Ismét az ötödik hely a cél

2007. december 13. 15:17 © handball.hu

A magyar válogatott a negyeddöntőben egy góllal alulmaradt Oroszországgal szemben, így a tavalyi Európa-bajnokság után ismét az ötödik hely megszerzéséért szállhat síkra a hétvégén.

Világbajnoki negyeddöntő mérkőzés

MagyarországOroszország 35-36 (22-20)
Vezette: Kristic, Ljubic (SLO)
Magyarország gólszerzői: Ferling 1, Vérten 2, Mehlmann 1, Kirsner 1, Görbicz 9/4, Kovacsicz 5, Tóth 7, Szamoránsky 5, Szűcs 1, Balogh 3
Oroszország gólszerzői: Vyakhireva 5, Poltoratskaja 2, Postnova 2, Karejeva 3, Andryusina 7, Poljanova 4/4, Turey 4/1, Shipilova 7, Muravjeva 2
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5
Kiállítások: 6, ill. 8 perc

A magyar csapatból ezúttal Szucsánszki Zita és Borbás Rita nem lépett pályára, hiszen az oroszok ellen főképp a nagytömegű, magas játékosaink tudnak érvényesülni.

A találkozó első gólját Poljanova szerezte büntetőből, amire Vérten Orsi azonnal válaszolt. Lányaink harcos védekezéssel próbálták útját állni az orosz óriásoknak, miközben támadásban Tóth, Ferling és Szamoránsky nagyszerűen mozgatta középen a szálakat. A tizenkettedik percben Kirsner góljával átvettük a vezetést (9-8), majd megnyitottuk védekezésünket. Görbicz pályára lépése újabb hatalmas pluszt adott társainak. Trefilov mester a magyarok iskolázó találatai miatt Sidorovát küldte be Suslina helyett. Kovacsicz és Tóth góljaival már hatra nőtt előnyünk (17-11), s ekkor már az oroszok kapusa is mezőnyjátékosként üzemelve a pálya feléig segítette társait. Sajnos ellenfelünk is elkapta a ritmust, és egy 0-4-es szériát hozva felzárkózott egy gólra, majd Shipilova és Turey találatával a 26. percben átvette a vezetést (17-18). Németh András lehozta Görbiczet, és támadásban Mehlmannt küldte be Ferling és Tóth mellé. Szűcs Gabi támadásban is segíteni tudta a csapatot ezen a nagy iramú mérkőzésen. Az utolsó fél percre combfájdalmai miatt az eddig parádézó Kovacsicz cserét kért. A félidőt követően két góllal vezetünk.

A számítások a fordulást követően megint nekünk jöttek ki jobban: Pálinger nagyszerű védéseivel húzta a magyarokat, de a négygólosra tornázott vezetést megint csak lefaragta ellenfelünk, és a 43. percben kiegyenlített, s ekkor jött ismét Poljanova, és egy sikeres büntető (28-29). Trefilov folyamatosan forgatta csapatát, s a magas védőivel szemben csak gyors passzokkal és szemfüles helyzetkihasználásokkal lehetett esélyünk. A nyitott védekezésünk volt ismét, ami összezavarta az oroszokat, és így visszaszereztük a vezető pozíciót. Az 52. perc végén Poltoratskaja szándékosan mattolta Tóth Timit, és ezt a szituációt a szlovén bírópáros egy egész csarnok számára érthetetlen módon mindkét oldalon büntette egy-egy kétperces kiállítással. Görbicz szerencsétlen labdaeladása miatt alig két és fél perccel a lefújás előtt kettőre nőtt az oroszok előnye (34-36). Ekkor viszont már csak Balogh tudott eredményes lenni, és az egyenlítésért való időntúli szabaddobásunkat – csakúgy, mint az egész világbajnokság alatt számtalan helyzetünket – Mehlmann kihagyta.

Az elődöntőbe jutásukat lelkesen ünneplő oroszokat csak saját szurkolótáboruk éljenezte, az egész csarnok pedig kifütyülte.

A meccs legjobbját ezúttal a vesztes csapatból választották, és ismételten Görbicz Anitának járt ez a cím.

Németh András (Magyarország): A vereség ellenére nagyon elégedett vagyok a lányokkal, akik tudásuk közel maximumát hozták ki magukból. Hét-nyolc olyan perc volt a mérkőzésen, amely nem a terveink szerint alakult, s ami miatt veszítettünk. Ha tippelnem kell, szerintem Norvégia és Oroszország fogja a világbajnoki döntőt játszani.

Jevgenyij Trefilov (Oroszország): Az első félidőben mindössze négy vagy öt alkalommal találkoztak kapusaink a labdával, míg a másik oldalon Pálinger jól védett. Így az előzetes terveknek megfelelően nem tudtunk kontratámadásokat indítani. A második játékrészre aztán kissé összeszedtük magunkat, s elégedettek lehetünk a kiváló magyar csapat fölött aratott győzelmünkkel, melynek vezéregyénisége ezúttal is Görbicz Anita volt.

Trefilov: Sajnos a magyarokat kaptuk
Ellenfélnéző: Oroszország