Dicséretes lengyel vereség

2007. december 9. 19:13 © handball.hu

Dijonban a nap utolsó mérkőzésén az eddig veretlen Németország az egyelőre pont nélkül álló Lengyelországgal találkozott, és a meggyőző első félidőt követően majdnem vereséget szenvedett.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

NémetországLengyelország 35-32 (22-12)
Vezette: Rakytina, Tkachuk (UKR)
Németország gólszerzői: Jurack 12/2, Wörz 1, Müller 3, Reiche 1, Hering 3, Krause 6/1, Baumbach 6, Melbeck 3
Lengyelország gólszerzői: Jacek 1, Zaleczna 1, Damiecka 4, Kowalska 6/2, Majerek 2, Polenz 6, Wolska 4, Kudlacz 3/2, Duda 3, Duran 2
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Kiállítások: 2, ill. 6 perc

Meglepetésre a német csapatban a második számú kapus, Clara Woltering volt a kezdő. A lengyelek lerohanásokkal és villámgyors passzokkal dolgoztak, így tartani tudták a tempót ellenfelükkel. Németország csapatában Grit Jurack hozta a szokásos formáját, Woltering pedig mindent kifogott, amit csak lehetett, ám ebben a periódusban társaik nem tudtak hozzájuk érdemben felnőni, így kétgólos előnynél többet csak a 22. percben sikerült kicsikarniuk (14-11). Ekkortájt küldte be játszani Emrich Nina Wörzöt, aki némi plusz színt tudott vinni a támadásokba. A védelem összeszedettebbé vált, a lengyel lányok pedig tanácstalanná váltak, és sorozatban adták el a labdákat, akcióik pedig egytől-egyig a német kapusban landoltak. A félidő utolsó nyolc percében nyújtott 8-1-es teljesítmény szinte behozhatatlanná tette a lengyel csapat hátrányát.

A pihenőt követően úgy tűnt, Lakomy edző fejmosása megtette a hatását, hiszen sorozatban háromszor is betalált csapata, miközben ellenfelük egyszer sem. A 45. percre már 28-23-ra zárkóztak fel Polenzék, ennél semmi sem bizonyíthatta volna jobban küzdeni tudásukat. Az első játékrészben hamar lecserélt Chemitz a forduló után visszatérve magára talált, és szép hárításokat láthattunk tőle. A már egyszer pihenőre küldött Jurackot muszáj volt ismét játékba állítani, és Woltering helyett Englert védte tovább a német kaput. Kowalska és csapata viszont továbbra sem adta fel a harcot, és a nézősereg biztatásától hajtva egygólosra csökkentette hátrányát, izgalmassá téve a végjátékot (56. perc: 33-32). Habár a végén három góllal gyengébbnek bizonyult ellenfelénél, a második félidőben mutatott játéka alapján a dicséret a lengyel csapatot illeti.

A találkozó legjobbjának ezúttal a német válogatott húzóemberét, Grit Jurackot választották.

Zenon Lakomy (Lengyelország): Gratulálok Németországnak. Az első félidő alapján attól féltünk, hogy nagyarányú vereséget szenvedünk, de a másodikban nagyszerűen küzdöttek a lányok, akiket minden dicséret megillet.

Armin Emrich (Németország): A mérkőzés elején hatos falunk jól is működött, és Woltering is remekül védett, így magabiztosan hoztuk az első félidőt. Minden körülmények között, akármilyen vezetésnél is tisztelni kell az ellenfelet, és úgy pályára lépni, mintha 0-0-ról kezdenénk ismét. Sajnos ezt most nem tudtuk megtenni, és úgy éreztem magam a második játékrészben, mintha egy Hitchkock-krimiben lennék az egyik szereplő. Szerencsére a nagyarányú előnyünk miatt nem kerültünk nagyon súlyos helyzetbe, de a jövőre nézve semmiképpen sem lehet biztató, amit ma nyújtottunk. A védekezésünk teljesen szétesett a meccs egyes részeiben, és támadásban sem tudtuk a magunk által megszokott tempót teljesíteni.