Döntetlen a németek ellen!

2007. december 8. 14:12 © handball.hu

Bár a mérkőzést szinte végig a magyar válogatott uralta, s már négy góllal is vezetett, a végjáték nem sült el jól Németország ellen. A döntetlennek, s a megszerzett egy pontnak azért a mi lányaink örülthettek jobban.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

Németország - Magyarország 30-30 (14-17)
Dijon, 2700 néző
Vezette: Krstic, Ljubic (SLO)
Németország gólszerzői: Jurack G. 6, Reiche 5/3, Wörz 4, Müller A. 3, Hering 3, Krause 3/1, Blacha 2, Melbeck 2, Baumbach 2
Magyarország gólszerzői: Görbicz 8/4, Ferling 6, Kovacsicz 5, Szamoránsky 4, Vérten 2, Mehlmann 2, Szűcs 2, Tóth 1
Kiállítások: 4 ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/7 ill. 4/4

A kimaradók ezúttal: Balogh Beatrix és Tomori Zsuzsa.

A mérkőzést a németek nyitották egy Wörz és egy Melbeck találattal, miközben Vérten ellen belemenést ítéltek a bírók. Görbicz két büntetővel és egy akciógóllal azonnal válaszolni tudott, s Pálinger is két ziccer megfogásával segítette a csapatot. Védelemben lányaink ügyesen fedték a réseket, és támadásban végre ismét fellángolt a régi tűz. 7-7-ig fej-fej mellett haladtak a két együttes, viszont ezt Nina Wörz törte meg két góljával (9-7). Ekkor bejött Ferling is, és nálunk Kovacsicz lett a duplázó. Szűcs Gabi jó napot fogott ki, és ügyesen látta meg a kínálkozó lehetőségeket hol maga, hol társai számára. Wörz továbbra is tarthatatlan maradt, így jópár percig mi futhattunk az eredmény után. A 27. percben Vérten nevéhez íródott a vezetést jelentő találat, s ezután 12-15-ig meg sem állt válogatottunk. A végjátékra sem csökkent hatalmas akarásunk, így 14-17-es állással fordulhattak a csapatok.

A német válogatott kapuscserével kezdte a második félidőt, és Englertet Woltering váltotta. Nálunk Hornyákot köszönthettük a mai napon újoncként a pályán. Szemfüles labdaszerzésekből elért góljainkra ezen szakaszban csak nyögvenyelősen érkeztek a válaszok a túloldalon. Woltering viszont egyre jobban belejött a játékba, miközben a lányaink egymás után több kapufát lőttek, így a 39. percre kiegyenlített az ellenfél (21-21). Anna Loerper és Pálinger Kati csúnya ütközése után pár percig állt a játék a csarnokban. Kapusunk koncentrációját viszont szerencsére ez az incidens sem tudta megzavarni. A németeknél már Reiche is bent volt támadásban, és a beálló Blacha a jobbszélen próbálta semlegesíteni a magyar támadásokat. Az 50. perc elején Görbicz büntetőből elért góljával kialakult az eddigi legnagyobb előnyünk (23-27). Az ellenfelünk űzte magát előre, nekünk pedig sajnos eljött a holtpont: öt perccel a vége előtt Németország kiegyenlített, és átvette a vezetést (29-28). Egygólos német vezetésnél Pálinger ismét a helyén volt, Szamoránsky Piros pedig megszerezte nekünk az egy pontot érő találatot.

A mérkőzés legjobbja címet a minden kétséget kizárólag a mezőny legjobbja, Pálinger Katalin kapta.

Németh András (Magyarország): A németek ellen sikerült ezen a világbajnokságon a legjobb formánkat nyújtani. Örülök, hogy az utolsó másfél percben a kétgólos hátrányunkat sikerült ledolgozni. Vártuk már, hogy meg tudjuk mutatni, hogy tudunk jól is kézilabdázni, úgy látszik, most jött el ez a nap. Mindennek alapja a védekezés, és ma jók voltunk a játék ezen elemében.

Armin Emrich (Németország): Az eredmény alakulása folyamatosan változott a mérkőzésen a két csapat között. Sikerült négygólos hátrányunkat ledolgoznunk a második félidőben, azonban az azután kialakított kétgólos előnyünket már nem tudtuk megtartani. Elégedettnek kell lennünk a megszerzett egy ponttal a mérkőzés egész képét tekintve. Ilyenkor az a kérdés, hogy ennek az egy pontnak örülnünk kell-e, vagy az elvesztett pont miatt búslakodnunk.

Grit Jurack (Németország): Egy felettébb izgalmas és szoros mérkőzést játszottunk a magyarok ellen. A végső sípszóig azonban nem tudtuk megtartani nehezen kiharcolt kétgólos előnyünket. Úgy érzem, jelen állás szerint számunkra az egy pont megszerzése örömteli dolog, és Magyarország sem lehet elégedetlen ezzel az eredménnyel. A középdöntőben még előttünk álló két meccs sem lesz könnyű feladat, de a mai találkozóra készültünk kétségkívül a legtöbbet. Lengyelország ellen már nem egy vérremenő csatát vívtunk az elmúlt időben, Romániát pedig személy szerint a középdöntőcsoport legnagyobb esélyesének tartom. Ha a lengyelek ellen kijön a lépés, akkor a keddi román-német meccs lehet a csoportdöntő.