Újabb két pont a németeknek

2007. december 6. 19:07 © handball.hu

A dijoni középdöntőcsoport második találkozóján az ellenünk megszerzett egy pontjával utazó Spanyolország együttese az eddig magabiztosan menetelő Németország válogatottja ellen lépett pályára.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

SpanyolországNémetország 25-30 (8-14)
Dijon
Vezette: Gjeding, Hansen (DEN)
Spanyolország gólszerzői: P. Pinedo 1, Fernandez I. 5, Berenguer 3, E. Pinedo 2, Mangue 3, Aguilar 2, Ortuno 4, Fernandez M. 3, Oncina 2
Németország gólszerzői: Härdter 1, Jurack 9, Wörz 2, Müller 1, Reiche 1, Hering 5, Krause 9, Baumbach 1
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2

Mindkét csapat nagy kedvvel kezdett bele a közédöntős küzdelmekbe. A németek felszabadult játékot mutattak, s ügyesen használták ki a spanyolok hibáit, így a 9. percre már 2-6-ra meg is léptek. Mangue és társai hosszú támadásokkal, kipasszolásokkal próbáltak ellenfelüktől védelmi hibákat kicsikarni, majd abból eredményesek lenni, azonban idáig nagyon ritkán sikerült eljutniuk. Jurack és Wörz vezetése alatt csapatuk szemfüles labdaszerzésekkel szórakoztatta a publikumot, s előnyüket csak a sok kihagyott helyzet miatt nem tudták jelentősen növelni.

A második félidőre Duenas edzőnek sikerült felperzselnie lányait, és a félidő derekára két gólra megközelítette a németeket. Ezt egyrészt feljavuló kapusteljesítményének, másrészt nagyszerű összjátékának köszönhette az alakulat. A németek váltogatták kapusaikat, de érdemi javulást ez sem hozott. Egyetlen biztos terület volt a pályán, amit nem tudott Sanchez Bravo megfelelően lefedni: a jobbszél, ahonnan sorozatban kapta a gólokat hol Hering, hol pedig Nadine Krause által. Az ibériaiak harcossága, küzdeni tudása a mérkőzés végéig kitartott, ám a németek így is stabilan hozták az újabb két pontot.

A találkozó legjobbjának a kilenc gólig jutó Grit Jurackot választották.

Jorge Duenas (Spanyolország szövetségi kapitánya): Az első félidőben a németek nagyon jó ki tudták használni ellenfelük hibáit, azonban a spanyolok a második játékrészben erre már oda tudtak figyelni. Folyamatosan próbáltunk kiegyenlíteni, azonban sajnos küzdelmünk hiábavaló volt.

Armin Emrich (Németország szövetségi kapitánya): Ahogy azt vártuk, nagyon kemény küzdelem volt. Ez már nem ugyanaz a csapat volt, akik ellen a hollandiai tornán játszottunk, sokkal több támadási variációt alkalmaztak, és a védekezésük is jóval összeszedettebb volt. Próbáltunk a kapusainkat variálni, ám nagyjából 3-4 labdát adtunk el egymás után, ez kissé elbizonytalanította a támadójátékunkat, azonban Grit Jurack ekkor is a hátára tudta venni a csapatot és megfelelő higgadtsággal játszott. A fontos pillanatokban ismét jól koncentráltak a lányaim. Ennek is köszönhető, hogy csak a gólkülönbség lehetett a kérdés, nem a győzelmünk. A csapatszellem kiválóan működik, jótékony hatással van ránk a környezet is. Jól kezelik lányaim ezt a különleges hangulatot, a nagyszerű atmoszférát, amelyet igazából csak a világverseny adhat. Elég sok helyzetet hagytunk ki, de ettől nem zavarodtak össze a lányok - ez is csapatom nagyságát mutatja.