Nicolas vezette a franciákat a döntőbe

2007. október 20. 17:44 © handball.hu

A Világkupa második elődöntőjében 22 percig a dán válogatott vezetett a franciák ellen, majd utóbbiak fordítani tudtak. A második félidőben felváltva estek a gólok, míg a Krumbholz-tanítványok kétgólos előnyre nem tettek szert, s végül megnyerték a meccset.

Valérie Nicolas
GF Világkupa, 2. elődöntő
Dánia - Franciaország 23-25 (10-11)
Århus, NRGi Arena, 3014 néző
Vez.: Baum, Goralczyk (lengyelek)

Dánia: Karin Mortensen, Christina Pedersen (kapusok), Ann Grete Nørgaard 6, Anette Bonde Christensen 4, Lene Lund Nielsen 3, Rikke Skov 2, Kamilla Kristensen 2, Berit Kristensen 2, Gitte Brøgger Led 1, Kristina Bille-Hansen 1, Line Jørgensen 1, Trine Troelsen 1, Mia Falk, Camilla Dalby, Nikoline Nielsen, Louise Lyksborg
Franciaország: Valérie Nicolas, Linda Pradel (kapusok), Sophie Herbrecth 8, Camille Ayglon 5, Siraba Dembele 4, Allison Pineau 2, Véronique Pecqueux-Rolland 2, Maakan Tounkara 2, Ludivine Jaquinot 1, Délphine Guehl 1, Stéphanie Lambert
Hétméteresek: 3/4; 4/6
Kiállítások: 2 perc; 4 perc
A mérkőzés: 5. p.: 1-0, 10. p.: 3-0, 15. p.: 5-3, 20. p.: 7-5, 25. p.: 8-9, félidő: 10-11; 35. p.: 12-13, 40. p.: 14-15, 45. p.: 17-17, 50. p.: 19-20, 55. p.: 20-21

A dán csapatba Josephine Touray apró térdsérülése miatt a balszélső, Kristina Bille-Hansen kapott behívót az elődöntőre.

A mérkőzés elején Valérie Nicolas csak három gólt engedett be kapujába, a másik oldalon Karin Mortensen pedig lehúzta a redőnyt, s a 10. percben időt is kért Olivier Krumbholz, mely után a franciák öt perc alatt három gólt szórtak a még így is jól védő dán kapus hálójába (5-3).

A franciák a 17. percben emberelőnybe kerültek, így ki tudtak egyenlíteni a 22. perc közepére, sőt a vezetést is megszerezték, mire Jan Pytlick, dán szövetségi kapitány kikérte az idejét (7-8). Csapata azonban nem tudta megfordítani az állást, így a félidőre 11-10-es francia vezetéssel vonultak a csapatok.

A második félidő első tíz percében felváltva estek a gólok mindkét oldalon, folyamatos francia vezetéssel, így lett a 41. percben 15-15, a 47. percben pedig 18-18. Ezután a 47. percben megtört a sorozat, a franciák kétgólos előnyre tettek szert.

Olivier Krumbholz időt kért az 51. perc elején, ám az eredményesség elmaradt: a franciák büntetőt harcoltak ki, amelyre Christina Pedersen érkezett a kapuba, s sikeresen védett is, majd a másik oldalon Nicolas is beleért a heteslövésbe, ám sikertelenül (53. perc: 20-20).

Az 58. percben Valérie Nicolas ismét fontos dán lövést védett 22-23-as eredménynél, így jutott ismét kétgólos előnyhöz a francia válogatott az akkor már nyolcgólos Herbrecht révén. Ekkor Jan Pytlick időt kért, hogy a dán lányokat megnyugtassa, és védekezésben sikerre vezesse őket. Ám a franciák ismét válaszolni tudtak a dán gólra, Nicolas újra védett, s így már nem maradt idő az egyenlítésre sem.