A siker kapujában

2007. június 5. 17:23 © handball.hu

A Szlovénia elleni 27-26-os idegenbeli győzelem után Ausztriának megvan az esélye, hogy a sikeredző és motivátor Herbert Müller vezetésével újból kijusson a világbajnokságra. Hegedüs Márk beszélgetett az osztrák válogatott szövetségi kapitányával.

Herbert Müller Fotó: Christopher Monz
Herbert Müller
Fotó: Christopher Monz
- Hogy értékeli a Szlovénia elleni első mérkőzést?
Herbert Müller:
Nagyon meglepett, és egyben boldog is vagyok. Éreztem, hogy a válogatott egész héten szorgalmasan készült, a játékosok megpróbáltak az edzésen tanultakból sokat magukba szívni. Mint csapat, rengeteget fejlődtünk ezalatt a két hét alatt, láttam, hogy a játékosok szívügye a sikeres felkészülés. Elmondtam nekik, hogy semmit sem veszthetünk a Szlovénia elleni meccseken, senki nem várja el, hogy mi jussunk tovább. Tudtuk, hogy az ellenfél is hasonló cipőben jár, mint mi, így önfeledten, minden tét nélkül játszhattunk. Kicsit megleptük a szlovéneket a mérkőzés elején, a vezetés tudatában pedig már több önbizalomra tettünk szert, így szerintem megérdemelten győztük le őket. A siker pozitív meglepetés mindegyikünknek, de még nem jutottuk tovább, hosszú az út Franciaországig. Úgy gondolom, ha pénteken mi győznénk, az továbbra is meglepetésként hatna a közvéleményre.

- Hogyan készül a csapat a visszavágóra, miként látja az esélyeket?
Müller:
Megpróbáltuk a két mérkőzést egyként kezelni. A 120 perc felénél járunk: most vagyunk a félidőnél, és egy góllal vezetünk. Az esélyek továbbra is megosztottak, 50-50%. Szlovénia nem fog minket lebecsülni, Vesna Pus révén (orrsérülése miatt nem lehetett ott az első mérkőzésen – a szerk.) tapasztalt játékos csatlakozik a keretükhöz. Bízom benne, hogy csapatom fél lábbal a győzelem kapujában nem fog összeomolni, és ezúttal is önfeledten, szabadon, és főleg harciasan kézilabdázik. Az egyetlen esély, hogy továbbjussunk, a küzdésben rejlik. Megkaptuk az esélyt, hogy eljuthassunk Franciaországba. Szeretnénk ezzel élni, de ha nem jutnánk tovább, akkor sem leszünk csalódottak.