Kikapott a címvédő a házigazdától

2016. augusztus 6. 14:24 © handball.hu

A címvédő norvégok nem bírtak a brazilokkal a riói nyitányon, majd a hollandok gólszegény meccsen kaptak ki a franciáktól. Az oroszok nagy hátrányból fordítottak a dél-koreaiak ellen, Montenegró és Románia sima vereséget szenvedett.

Brazília, Rio de Janeiro, Future Aréna
Játékvezetők: Václav Horáček, Jiří Novotný (csehek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 16 perc
A norvégok szerezték meg a vezetést a mérkőzés elején, ám a brazilok fordítotak, és elhúztak három góllal. 5-8-nál Hergeirsson időt is kért, ám a különbség így is meghízott négyre (6-10). A norvégok azonban felálltak a padlóról, és 16-17-tel zárták a félidőt.

A folytatásban néhány perc alatt kiegyenlített az olimpiai bajnok (18-18), a vezetést azonban nem tudták visszaszerezni. Olyannyira, hogy tíz perccel a találkozó vége előtt már hattal vezettek a brazilok (21-27), s a norvégoknak már csak a szépítés maradt: három góllal veszítették el a mérkőzést.

Montenegró
19 (10)
Spanyolország
25 (14)
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)

23 (11)
Játékvezetők: Ko Bon Ok, Li Sze Ok (dél-koreaiak)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc
Miközben megszülettek az első angolai gólok, szám szerint három, majdnem tíz percet kellett várni az első románra, Cristina Neagu sikeres büntetőjére, mert Teresa Almeida mellett nem tudtak hálóba találni a szomszédaink. Aztán bő két perc alatt kiegyenlítettek (3-3), de még mindig nem találták saját játékukat. Tomas Ryde húsz percig bírta csapata inaktivitását és az ellenfél sikeres kontráit, és 6-9-nél időt kért.

Azért Ungureanunak is volt oka néhányszor ünnepelni, főleg az ezt követő percekben, ám a csapattársai nem tudtak élni ezzel a segítséggel: támadásban hibázgattak, és így a félidő végére kétgólos lett az angolai előny (9-11).

Angola nem engedett le a szünetben, és alig tíz perc alatt Guialo és Carlos újabb hárommal növelte csapata előnyét (11-16), és Ungureanun kívül más nemigen volt a pályán román oldalon. Aztán Neagu hirtelen visszatért a meccsbe, Buceschi és Manea is megérkezett, ám Almeida további ziccereket, Branco pedig heteseket védett, és így a román felzárkózás elmaradt. Angola Natália Bernardo góljával koronázta meg négygólos, teljesen megérdemelt sikerét.

18 (10)
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Guro Røen (norvégok)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
A védekezés és a kapusok mérkőzése volt a holland-francia találkozó, Tess Wester 47, Amandine Leynaud pedig 42 százalékkal védte kapuját. Ennek megfelelően alakult az eredmény az egész meccsen: a hollandoknál Abbingh góljait csodálhatta a közönség, a franciák pedig Lacrabère vezérletével mentek előre. A félidőben 6-10 volt az állás.

A vb-ezüstérmes megpróbált felzárkózni, és negyed óra elteltével ki is egyenlített Groot és van der Heijden találataival (12-12). Pineau, majd Niombla azonban ismét előrevitte csapatát, és mivel a hollandok tíz percig nem találtak be a meccs utolsó részében, megérdemelten nyertek a franciák.

Oroszország
30 (12)
Dél-Korea
25 (13)
Játékvezetők: Duarte Santos, Ricardo Fonseca (portugálok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 14 perc
Fordulatos játékot hozott a B-csoport 2. mérkőzése szombaton. Az oroszok és a dél-koreaiak az első félidőben egymást követték: hol egyik, hol másik csapat vezetett egy-két góllal. A félidőben Dél-Korea mehetett az öltözőbe egygólos előnnyel.

Ezután azonban Kim Dzsin Ji és Dzsung Ju Ra találataival plusz hét lett a koreaiaknak, az oroszoknak pedig gyorsan ki kellett találniuk valamit. Feljavult a védekezésük, elöl pedig szórták a gólokat. Az 51. percre kiegyenlítettek (23-23), majd Kalinyina védéseinek is köszönhetően simán megfordították a mérkőzést, és végül öt góllal nyertek.