3
6
Hétméteresek: 4/3 Hétméteresek: 4/3
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
Elődöntőnek megfelelő hőfokú és színvonalú, valamint fordulatos volt a mérkőzést első félideje. A hollandok szerezték az első gólt, majd hol az egyik, hol a másik csapat tudott egy-két gólos előnyt kovácsolni magának. Ezen először Béatrice Edwige tudott változtatni, mikor a 13. percben bevágta csapata kilencedik gólját (6-9). A vb-ezüstérmes öt perc alatt ki tudott egyenlíteni (11-11), de a francia védekezésnek és Leynaud védéseinek köszönhetően nem tudta átvenni a vezetést. Éppen ellenkezőleg: a franciák ismét magukhoz ragadták az irányítást, és négyre növelték előnyüket (13-17).

A második félidő első negyedében a hollandok nem tudtak közelebb férkőzni ellenfelükhöz, mert góljaikra mindig megérkezett a válasz. A holland időkérés aztán lassan, de meghozta gyümölcsét, mert feljöttek mínusz egyre (47. perc: 21-22), de kiegyenlíteni nem tudtak, mert Leynaud-t Glauser váltotta a francia kapuban, aki fantasztikusan védett. Az 52. percben kialakult 22-24-es eredmény beragadt, s a gólcsendet van de Heijden törte meg értékesített büntetőjével (23-24).

Az utolsó három perc tehát ismét forró hangulatot hozott, de a franciák támadásban kapkodtak, Laura Glauser viszont továbbra is csúcsformában őrizte a kapuját, és ez lett a hollandok veszte: Groener hét játékost küldött a pályára, miután kiállították Niomblát, ám hét az öt ellen sem tudtak gólt szerezni Grooték, mert a francia kapus a labda útját állta.

Norvégia
37 (16; 31)
Oroszország
38 (18; 31)
Játékvezetők: Bojan Lah, David Sok (szlovénok)
Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 10 perc
A mérkőzés elején hamar összeszedte két-három gólos előnyét a címvédő norvég válogatott, és 8-7-nél kapott lehetőséget az orosz csapat arra, hogy kiegyenlítsen, de Dmitrijeva bejátszása célt tévesztett, amiből Herrem indult gyorsan és lőtt furfangos gólt (9-7). Alig négy perc múlva újra megközelítették a norvégokat az oroszok (11-10), Hergeirsson pedig megpróbálta kicsit felrázni lányait.

De az orosz lányok folytatták gyors és pontos játékukat, és megfordították az állást, sőt, közétettek három gólt (23. perc: 12-15). Másfél perccel később Trefilov is megpróbált újítani, de a félidő végére két gól maradt ebből az előnyből (16-18).

Bár a folytatás első találatát Kuznyecova szerezte, a két csapat egymásnak adta a stafétát: a norvégok Mørk és Kurtović góljaival három perc alatt kiegyenlítettek (34. perc: 19-19), majd Trefilov Jerohina helyett Kalinyinát küldte a kapuba, és Løke kiállítása alatt újra növelni tudta a különbséget az orosz csapat (38. perc: 19-22). A Lah-Sok páros kiállításdömpingje alatt ismét döntetlen lett (40. perc: 22-22), s bár egy kicsit többet kellett rá várni, újra jött az orosz plusz három (49. perc: 24-27).

Természetesen folytatódott a norvég minta (53. perc: 27-27), így Trefilov kénytelen volt belenyúlni a mérkőzésbe. Kalinyina ugyan védett hármat, de elöl nem ment a támadás, így az eddigi forgatókönyv megváltozott. Az 58. perc végén még mindig ugyanannyi gól állt mindkét csapat neve mellett a jegyzőkönyvben, amikor Trefilov kikérte harmadik idejét is. Bliznova betalált, s a Hergeirsson-időkérés után Kurtović válaszolt (30-30). Ilina hidegvérrel büntetőt értékesített, majd Løke talált be szemfülesen a kapuba, így a rendes játékidő vége iksz lett (31-31).

A hosszabbítás első félidejében is gyönyörű gólokat láthatott a szurkolósereg, miközben sok-sok hibát a védekezésekben, s a félidőben plusz eggyel fordultak az oroszok (33-34). A második öt percben is hasonlóan potyogtak a találatok, Ilina a 70. percben ismét semmivel és senkivel sem törődve lőtte be Lundénak a hetest, a másik oldalon viszont Herrem hibázott nagyot: Kalinyina megzavarta és a kapufára lőtt.

A hihetetlenül izgalmas és fordulatos meccsen az oroszok jutottak a döntőbe.