Vége az álmodozásnak, ébresztő!

2010. december 15. 17:48 © handball.hu

A magyar válogatott számára nem volt sok idő felocsúdni a Hollandia elleni vereség után, de Svédország ellen komoly téttel a vállukon szállhattak harcba. A szenzációs első félidő után viszont elfogyott a szufla, így a svédek az elődöntősök.

IX. Nőikézilabda-Eb, II. középdöntő-csoport, 3. forduló
Svédország
24 (10)
19 (12)
Lillehammer, Håkons Hall, 3200 néző
Játékvezetők: Anamaria Duţă, Diana-Carmen Florescu (románok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc

A mérkőzés előtt a következő volt a szituáció: amennyiben Magyarország nyerni tudott volna, és Norvégia is hozta volna a hollandok elleni meccset, úgy a válogatottunk csoport-másodikként elődöntős lehetett volna a 2010-es Európa-bajnokságon. Svédország, győzelme esetén, az utolsó mérkőzés eredményétől függetlenül csoportelsőként kerülhetne a legjobb négy közé, mi pedig a középdöntő-csoport ötödik helyén zárnánk a kontinensversenyt.

Szucsánszki három teljesen különböző góljával, és ennek köszönhetően 1-3-as vezetéssel kezdtek lányaink, a nyitott védekezés pedig, csakúgy, mint a franciák ellen, ezúttal is jól muzsikált. 2-5-nél a kétszáz-ötvenedik válogatottbeli szereplését éppen ezen a találkozón ünneplő Pálinger kifogta a svédek első büntetőjét, ez újabb lelki pluszt jelentett a csapatnak. Az első négy Szucsánszki-gól után a többiek is belekezdtek, és gyönyörű átlövés-találatokat szereztünk. 3-7-nél a skandinávok kapust cseréltek, és inkább Grubbströmre bízták a feladatot. Sokat elmond, hogy Torstenson először a 16. percben tudta bevenni a kapunkat. Egy 2-0-s svéd széria után elkezdtünk kapkodni, és a védekezésbeli szabálytalanságok miatt két kiállítást is kaptunk. Az előny egyre olvadt, de a Joker-emberünk, Szucsánszki ezt is megoldotta (24. perc: 7-10). A kapufa nagyon nem akart velünk lenni, ha az nincs, már sokkal tetemesebb lett volna a fórunk. A 7-11-nél időt kérő Svédország akkor tudott ebben a szakaszban biztosan gólt szerezni, mikor sikerült kitenni a labdát a jobbszélre Wiel Fredénnek. 9-12 volt az állás, mikor már a kínai figurát is megkíséreltük. A meccs első svéd beállós-góljával állt be a 10-12-es félidei eredmény.

12-15-ig minden simán ment, de elég volt három egymás után kimaradt helyzet, és a kontrából esett svéd gólok, és már egál is lett, majd a 40. percben Johansson találatával átbillent a mérleg nyelve (16-15). A csajok nem estek kétségbe, Bulath és Szabó jóvoltából gyorsan fordítottak (16-17). A svédek folyamatosan próbálták a védelmükkel minél távolabbra tolni a támadásainkat, és hiába védekeztünk ki több akciót is, a támadásaink nagyon akadoztak (50. perc: 19-18). Kilenc perccel a vége előtt, 20-18-nál Mátéfi Eszter időkéréshez folyamodott, de Johansson betörését ezután sem tudtuk megakadályozni (56. perc: 21-18). A letargián nem sikerült túllépni, és újra felpörögni, Torstenson két bombájával pedig 23-19-cel érkeztünk az utolsó két percre, innen pedig nem lehetett csodát tenni. Végeredmény: 24-19.

Magyarország végső helyezése a másik csoportban az ötödik helyet elérő csapat statisztikájától függ: vagy a kilencedik, vagy a tizedik helyen zárja ezt a tornát. Svédország csoportelsőként jutott az elődöntőbe.

A mérkőzés legjobbjai: Linnea Torstenson (Svédország); Szucsánszki Zita (Magyarország)