Újra örömmámor volt a Håkons Hallban

2010. december 8. 20:04 © handball.hu

A vendéglátó norvég válogatott az Eb második csoportfordulójában a tegnap éppen tőlünk alapos vereségbe belefutó Szlovéniával meccselt, vagyis inkább futotta le a következő kötelező kört.

IX. Nőikézilabda-Eb, D-csoport, 2. forduló
Szlovénia
16 (6)
Norvégia
32 (19)
Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall, 2674 néző
Játékvezetők: Valerija Guszeva, Sztella Vartanjan (oroszok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

A norvégok nagyon korán nekiláttak aktuális feladatuknak, és fő fegyverükkel, a lerohanásokkal élve gyorsan nagyobb előnyre tettek szert (3-7). Az előre sejthető volt, hogy a két együttes nem azonos szinten áll játéktudásban, de talán még a Grimsbo-vel felálló hazaiak sem sejtették előre, hogy alig negyedóra alatt már ekkora lesz a két csapat közti különbség (3-10). A franciák elleni mérkőzésen gyenge teljesítményt nyújtó győri Ana Gros ezúttal jobban odatette magát a pályán, de ez mit sem ért, ha a játék minden elemében ennyivel jobb ellenfél állt csapatával szemben. A jól működő norvég falról csak úgy pattantak le a szlovén lövések, és a kontrák végkimenetelét nem volt nehéz megjósolni. Félidőben: 6-19.

Egészen biztosan Rimanic kapitány sem ilyen játékot képzelt el alakulatának, amit az első harminc percben láthatott. Valószínűleg bátrabb támadásokra is biztathatta lányait, akik a folytatásban ügyesebben vették észre a réseket az ellenfél falán, és lazábban vállalkoztak egyéni akciókra. A tizenhárom gólos különbséget nyolc perc alatt tízre csökkentették (11-21), de alig telt el egy szemvillanásnyi idő, már megint visszaállt a korábbi állapot (42. perc: 11-24). A két orosz játékvezető hölgynek nem igazán volt mibe beleszólnia, az események csorogtak tovább a szokásos mederben (53. perc: 14-29). Lassan az is eldőlt, hogy egy esetleges pénteki magyar döntetlen esetén a norvégok ellen az utóbbi együttes jutna tovább a csoport első helyéről a középdöntőbe, mivel a franciák után a szlovénokat is jóval nagyobb különbséggel utasítja maga mögé. Végeredmény: 16-32.

Norvégia is már biztos továbbjutó a D-csoportban, míg Szlovénia a pénteki játéknapon Franciaországgal egy ki-ki meccsen döntheti el az utolsó, középdöntőt érő hely sorsát.

A mérkőzés legjobbjai: Ana Gros (Szlovénia); Tonje Larsen (Norvégia)