Nem ijedtek meg, csak tették a dolgukat!

2010. december 8. 17:25 © handball.hu

Magyarország a második Eb csoporttalálkozón le tudta győzni a tavalyi vb-döntős francia válogatottat, így már legalább a csoport második helyén fog végezni, és minimum két ponttal a zsebében érkezik a középdöntőbe!

IX. Nőikézilabda-Eb, D-csoport, 2. forduló
Franciaország
18 (7)
21 (12)
Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall, 2178 néző
Játékvezetők: Zigmārs Stoļarovs, Renārs Līcis (lettek)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 12 perc

Az első mérkőzésen tizenöt nevezett játékossal pályára lépő francia válogatott a mai napon megnevezte a tizenhatodik kerettagot is. Stéphanie Ntsama Akoát hármas védőnek hívták be a csapatba, mert a norvégok ellen elszenvedett komoly vereség után realizálták, hogy a tegnapi védekező taktikájuk nem volt jó. A mai mérkőzést egészen máshogy tervezik, először a hatosfalat próbálják ki, ha pedig ez nem válik be, akkor a 4-2-es, illetve a 3-2-1-es nyitott védelmet, viszont úgy gondolják, hogy a 4-2 általában nem szokott beválni a magyarok ellen.

A mérkőzés előtt közvetlenül az egykori sikerkapus, Valérie Nicolas nyilatkozott a handball.hu-nak: "Mindenféleképpen nyerni akarunk, ha a négy közé akarunk jutni. A tegnapi, norvégok ellen elszenvedett vereség nem meglepő egy olyan csapat ellen, amely az arany fő esélyese. Láttam a magyarok tegnapi meccsét, de az nem mérvadó, hiszen nincsenek Szlovéniával egy súlycsoportban".

A magyaroknál mindenki egészséges. Mivel a helyszínt biztosító csarnokban mindig a pályaválasztó együttes edzhet a mérkőzés napján, így a mieink a szomszédos kiscsarnokban végezték a délelőtti tréninget, ahol még hidegebb időjárási körülmények uralkodtak. A lányaink nagyon motiváltan, feltüzelten várták a csatát.

Nyitott védekezéssel, és az első gólt szerző Kovacsiccsal a kezdősorban indult a mérkőzésnek válogatottunk. A sok technikai hiba a nagy akarásból fakadt, ennek ellenére a védelem nagyszerűen kordában tartotta az ellenfelet, és a kilencedik percben már 1-4-re vezettünk. A francia kapitány cserélgette a figuráit, variálta lehetőségeit, de a lányaink fejben nagyon ott voltak a pályán (16. perc: 3-6). Húsz perc alatt öt gólt tudtak Piejos-ék dobni Pálingernek, és a kérdés csak az volt, meddig bírja a csapatunk erővel ezt a védekezést. Az átlövéseink szépen kiadták magukat, Bulath, Szucsánszki és Tomori is szép találatokkal lepett meg minket (25. perc: 5-9). A félidő végére a lett bírók két emberhátránnyal is nehezítették a dolgunkat, mintha csak a kékeknek akartak volna már egy-két gólt összehozni, amire eddig önmaguktól képtelenek voltak. A nagy harcban Bulath összefejelt Mendyvel, és a szünetig már nem tudott visszaállni, de a csapatunk így is 7-12-re hozta a félidőt.

A második harminc perc első magyar találatát is Kovacsics jegyezte, mi pedig csak bízni tudtunk benne, a forgatókönyvnek nem csak ez a része fog ma ismétlődni. Ellenfelünk alapos fejmosásban részesülhetett a szünetben, hiszen onnan visszatérve négy perc alatt háromra olvasztotta a hátrányát (10-13). Az emberhátrányos helyzeteink folytatódtak, de a magyar válogatott állta a sarat. Mátéfi Eszter húzott egy új lapot, melyen Sopronyi neve állt, majd Bódit is pályára küldte. 13-17-nél Pálinger büntetőt fogott, majd az ezt követő kétpercnyi létszámhiányt is kapott gól nélkül sikerült megúsznunk. A közel hatperces gólcsendünket Bulath törte meg egy belőtt hetessel, ezután pedig több labdát is elcsentünk. Kevesebb, mint tíz perc volt csak hátra, mikor 14-19-nél Olivier Krumbholz kikérte idejét, és megpróbálta menteni a menthetőt.

Ekkor már a szlovén kapitány, Ivica Rimanic is a mieinknek szurkolt, egy-egy jól sikerült szituáció után a technikai stábbal pacsizott össze. Franciaország eddigi legjobbja, Katty Piejos szorult ápolásra, és csak segítséggel tudta elhagyni a játékteret. A csapatunk továbbra s tartotta a négy-ötgólos fórt, és már csak az időt kellett visszaszámolni. Az utolsó öt percbe érve még mindig volt négy közte, és az idegek harca egyre keményebb lett. Dembele és Deroin találataival 18-20-ra zárkóztak a franciák, és még mindig volt majdnem három perc hátra. A ziccerek a legfontosabb pillanatban kifelé pattantak, de a soros ellenünk megítélt büntetőt a csak erre beállt Herr Orsi kivédte. Szamoránsky belőtte, amit kellett, így az utolsó percben már ünnepelhettek a magyar szurkolók. Végeredmény: 18-21.

A mérkőzés legjobbjai: Katty Piejos (Franciaország); Pálinger Katalin (Magyarország)