Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation Automatic Google translation
Automatic Google translation

Kialakult a tizenhatos mezőny

2018. június 3. 13:58 © handball.hu

A csoportelsők és -másodikok mellett a szlovénok jutottak ki legjobb harmadikként az Európa-bajnokságra, mert két pontot szereztek az első és a második ellen, mint az osztrákok, de a szlovéneknek jobb a gólkülönbségük.

Kialakult a tizenhatos mezőny
2018-as Eb, selejtező, 4. csoport, 6. forduló

Oroszország - Ausztria 26-25 (16-13)
Asztrahán, Csillag Sportcsarnok
Játékvezetők: Branka Marić, Zorica Mašić (szerbek)

Románia - Portugália 32-28 (19-13)
Buzău, Romeo Iamandi Sportcsarnok
Játékvezetők: Marina Duplij, Olena Kaverina (ukránok)

2018-as Eb, selejtező, a 4. csoport végeredménye
1.Románia Románia *6501179-1493010 pont
2.Oroszország Oroszország *6402168-152168 pont
3.Ausztria Ausztria6303163-169-66 pont
4.Portugália Portugália6006147-187-400 pont
* Románia és Oroszország kijutott az Eb-re.

Az osztrákok két pontot szereztek az első és második helyezett ellen (Ausztria - Oroszország 27-25), de az első, második és harmadik helyen végzett csapatok egymás elleni eredményei alapján a gólkülönbségük 102-115, azaz -13.



2018-as Eb, selejtező, 3. csoport, 6. forduló

Szerbia - Macedónia 35-30 (16-13)
Niš, Čair Sportcsarnok
Játékvezetők: Georgi Dojcsinov, Julian Gorecov (bolgárok)

2018-as Eb, selejtező, a 3. csoport végeredménye
1.Szerbia Szerbia *6501197-1583910 pont
2.Svédország Svédország *6501189-1345510 pont
3.Macedónia Macedónia6204153-177-244 pont
4.Feröer6006104-184-800 pont
* Szerbia és Svédország kijutott az Eb-re.

A csoport másik mérkőzésén:

Svédország - Feröer 32-13 (17-4)
Örebro, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Marta Sa, Vanja Sa (portugálok)



2018-as Eb, selejtező, 2. csoport, 6. forduló

Lengyelország - Szlovákia 26-21 (12-7)
Koszalin, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Karim Gasmi, Raouf Gasmi (franciák)

2018-as Eb, selejtező, a 2. csoport végeredménye
1.Montenegró Montenegró *6600161-1283312 pont
2.Lengyelország Lengyelország *6402171-138338 pont
3.Szlovákia Szlovákia6204129-143-144 pont
4.Olaszország6006113-165-520 pont
* Montenegró és Lengyelország kijutott az Eb-re.

A csoport másik mérkőzésén:

Montenegró - Olaszország 28-22 (16-8)
Podgorica, Verde Complex
Játékvezetők: Ioanna Hrisztidi, Ioanna Papamatteu (görögök)



2018-as Eb, selejtező, 5. csoport, 6. forduló

Csehország - Szlovénia 30-30 (17-12)
Most, Baník Most Sportcsarnok
Játékvezetők: Viktorija Alpaidze, Tatjana Berezkina (oroszok)

2018-as Eb, selejtező, az 5. csoport végeredménye
1.Dánia Dánia *6600153-1173612 pont
2.Csehország Csehország *6222155-15236 pont
3.Szlovénia Szlovénia *6132161-15925 pont
4.Izland Izland6015126-167-411 pont
* Dánia, Csehország és Szlovénia kijutott az Eb-re.

A szlovénok két pontot szereztek az első és második helyezett ellen (Szlovénia - Csehország 28-28, Csehország - Szlovénia 30-30), az első, második és harmadik helyen végzett csapatok egymás elleni eredményei alapján a gólkülönbségük 103-111, azaz -8. Így Szlovénia a legjobb harmadik helyezett, és mehet a franciaországi Eb-re.

A csoport másik mérkőzésén:

Dánia - Izland 24-17 (12-6)
Horsens, Forum
Játékvezetők: Maria Bennani, Safia Bennani (svédek)



A házigazda mellett a csoportok első két helyezettje vehet majd részt a 2018-as franciaországi Európa-bajnokságon, valamint a legjobb csoportharmadik is: Csehország, Dánia, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Lengyelország, Magyarország, Montenegró, Németország, Norvégia, Oroszország, Románia, Spanyolország, Svédország, Szerbia, Szlovénia.

Az Eb csoportjainak sorsolását 2018. június 12-én, kedden 12 órakor tartják a Radio France központjában. A magyarok minden bizonnyal az első kalapban kapnak helyet, mert a 2016-os Eb-ezüstérmes hollandok előtt végeztek a csoportban.

Az Eb-t 2018. november 29. és december 16. között tartják. A csoportkör mérkőzéseinek helyszínei (november 29-december 5.): Nantes (A-csoport), Nancy (B-csoport), Montbéliard (C-csoport) és Brest (D-csoport).

A középdöntők helyszínei (december 6-12.): Nantes (I. csoport) és Nancy (II. csoport).

Az elődöntőket és a döntőket (december 14-16.) a párizsi AccorHotels Arénában rendezik.

© handball.hu

Írd meg a véleményed!

Írd meg a véleményed! Eddig már 207 hozzászólás érkezett.

Ajánld a cikket másoknak!

Ajánld a cikket másoknak!

További hírek

2018. augusztus 19. 22:05

U18-as vb: itt az All Star-csapat

2018. augusztus 19. 11:04

Az ezüst csillog az ificsapatunknak

2018. augusztus 19. 22:18

Ezúttal kikapott a DVSC

2018. augusztus 18. 13:07

Teljesen megérdemelten a döntőben

2018. augusztus 18. 12:40

A házigazdáé az Elek Gyula Kupa

2018. augusztus 17. 18:38

A Bietigheimmel döntőzik a Fradi

2018. augusztus 17. 9:03

A Viborgé a Kohász-kupa

2018. augusztus 17. 8:46

Gond nélkül a legjobb négyben

2018. augusztus 15. 20:51

Simán nyert az ETO

2018. augusztus 15. 13:46

Negyeddöntőben a mieink

2018. augusztus 14. 21:05

Mosonmagyaróváron nyert a Fradi

2018. augusztus 13. 10:42

Veretlenül lettünk csoportelsők

2018. augusztus 12. 22:28

Ifi vb: vasárnap magyarok nélkül

2018. augusztus 12. 20:06

Érdi siker a Besançon ellen

2018. augusztus 11. 21:00

A Loki lett az első

2018. augusztus 11. 17:48

Látszott, hogy kötelező a győzelem

2018. augusztus 10. 17:35

Nyert a Fradi a Nagybánya ellen

2018. augusztus 10. 9:50

Hibátlan maradt az ifiválogatott

2018. augusztus 9. 21:42

Egygólos érdi győzelem

2018. augusztus 9. 20:10

U18: ismét nyertek a házigazdák